X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Rządy Pieniądza" PMI dla Polski znowu poniżej 50 pkt. Widmo spowolnienia coraz realniejsze?

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 12:09
Jak poinformowała firma Markit, wskaźnik PMI dla Polski wyniósł w czerwcu 48,4 procent, co oznacza słabsze nastroje wśród polskich firm wytwórczych. O tym wskaźniku, a także o kondycji polskiego przemysłu i firm w ogóle dyskutowali eksperci, goście "Rządów Pieniądza" w Polskim Radiu 24.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

Andrzej Berezowski z Tygodnika "Solidarność" zwrócił uwagę, że wskaźnik PMI nie pokazuje obecnej sytuacji w firmach, ale nastroje menedżerów, jeśli chodzi o przyszłość. Jak mówił, PMI poniżej 50 punktów świadczy, że firmy spodziewają się spowolnienia, a niewykluczone, że możliwy jest też nawet większy kryzys gospodarczy. Ekspert podkreślił, że przyczyny ostatniego kryzysu nie zniknęły i trzeba je mieć na uwadze.

- Dalej żyjemy w świecie 'przedkryzysowym'. Patrząc na wskaźniki, warto postawić diagnozę dot. gospodarki światowej w dłuższej perspektywie - powiedział Andrzej Berezowski.

Agnieszka Durlik z Krajowej Izby Gospodarczej mówiła, że obawy przedsiębiorców dotyczą m.in. rynku pracy i tego, czy uda im się znaleźć odpowiednich pracowników w następnych latach. Dodała, że polskie firmy mają wciąż duże rezerwy kapitałowe, co niekoniecznie przekłada się na inwestycje, bo firmy mówią cały czas o działalności w niestabilnym otoczeniu. To - zdaniem ekspertki - musi się zmienić.

- Trzeba przez lata komunikować firmom, że będzie stabilnie, i prowadzić stabilną politykę - zaznaczyła.

Gospodarzem audycji była Anna Grabowska.

PolskieRadio24.pl, md

Zobacz więcej na temat: firma przemysł
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czerwcowe PMI słabsze od majowego. Gorsze perspektywy dla przemysłu

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 10:41
Firma Markit poinformowała, że wskaźnik PMI dla Polski w czerwcu ukształtował się na poziomie 48,4 punktów. Był więc niższy niż w maju, gdy wyniósł 48,8 procent.
rozwiń zwiń