X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ubezpieczenia szkolne. „Problemem jest nieuważne czytanie umów”

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2017 14:29
Rozpoczął się rok szkolny, a wraz z nim powraca temat ubezpieczenia szkolnego. Ubezpieczanie dziecka nie jest obowiązkowe, tylko dobrowolne. Przed zawarciem umowy warto się zapoznać od czego się ubezpieczamy i na jaką kwotę opiewa umowa. O szczegółach tematyki ubezpieczeniowej mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Bielecki z Biura Rzecznika Finansowego.
Audio
  • 07.09.2017 Marcin Bielecki: Problemem często nie jest niejasny język umów, ale ich nieuważne czytanie
Ubezpieczenia szkolne są nieobowiązkowe, ale zalecane przede wszystkim ze względu na dobro dziecka.
Ubezpieczenia szkolne są nieobowiązkowe, ale zalecane przede wszystkim ze względu na dobro dziecka. Foto: EDUSPACES / PRZESTRZENIE EDUKACJI / flickr.com / CC BY 2.0

Obowiązek ubezpieczania istnieje tylko w przypadku organizacji zagranicznej wycieczki szkolnej. Według Marcina Bieleckiego mnogość ofert to zaleta, a nie wada rynku. – Dzięki temu mamy większy wybór. Umowę z ubezpieczycielem zawiera dyrektor placówki, pieniądze zbiera od rodziców. To oni powinni być najbardziej zainteresowani jakością ubezpieczenia, ponieważ to ich dzieci są objęte świadczeniem – mówił gość Polskiego Radia 24.

Zdaniem eksperta rodzice zazwyczaj nie interesują się tematem ubezpieczeń dla dziecka. – Ludzie stwierdzają, że 50 złotych, czyli tyle, ile wynosi składka roczna, to nie są pieniądze warte tego, by się angażować. Pytania od czego się ubezpieczamy, na jaką sumę i z jakim ubezpieczycielem to podstawowe pytania, które powinni zadać rodzice. To są istotne rzeczy, byśmy wiedzieli za co płacimy. W przypadku ubezpieczeń sprawdza się przysłowie, że „diabeł tkwi w szczegółach” – powiedział Marcin Bielecki.

W ocenie gościa Polskiego Radia 24 umowy dotyczące ubezpieczeń są pisane niezrozumiałym językiem. – Zajmuje się ubezpieczeniami od wielu lat i nie mam pomysłu jak te umowy napisać prościej. Z jednej strony umowa musi być drobiazgowa, ponieważ jest dokumentem prawny, a z drugiej nie da się wyliczyć precyzyjnie wszystkich możliwych wypadków. Dlatego przyjmuje się, że świadczenie jest należne wtedy, gdy doznamy uszczerbku na zdrowiu. Problemem często nie jest niejasny język umów, ale ich nieuważne czytanie – wskazywał Bielecki.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem audycji był Filip Memches.

Polskie Radio 24/kk

____________________ 

Data emisji: 07.09.2017

Godzina emisji: 13:45


Czytaj także

Szkoła No Bell. "Jako nauczyciele schodzimy z piedestału"

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2017 14:00
– Miarą sukcesu w naszej szkole jest szczęśliwe dziecko – mówiła w audycji Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu Izabella Gorczyca, dyrektor szkoły No Bell. Swoimi pomysłami na edukację dzieliła się w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rusza projekt "Szkoła bliżej nauki"

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2017 12:00
System edukacji formalnej nie w pełni przygotowuje absolwentów do warunków rządzących współczesnym, szybko zmieniającym się światem. O projekcie "Szkoła bliżej nauki", a także o tym, co zrobić by wchodzący w życie człowiek wiedział jak się poruszać w przestrzeni społecznej i zawodowej, mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Dziama z Centrum Nauki Kopernik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ubezpieczenia szkolne – na co zwrócić uwagę wybierając polisę dla dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2017 21:09
Przed początkiem roku szkolnego pojawia się temat ubezpieczeń szkolnych. O tym, czy są one obowiązkowe, czy działają także w trakcie wakacji i na co zwrócić uwagę wybierając polisę dla dziecka, rozmawiali w audycji Pogotowie Konsumenckie Dorota Fal (Polska Izba Ubezpieczeń) i Marcin Jaworski (Biuro Rzecznika Finansowego).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wrzesień - start nauki dla uczniów i… nauczycieli. Programy w Centrum Nauki Kopernik

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2017 12:41
Spotkania, warsztaty, seminaria i konferencje. Centrum Nauki Kopernik w Warszawie od dawna bada procesy edukacji i wspiera edukatorów w ich pracy. „Szkoła bliżej nauki”, „Klub Młodego Odkrywcy”, „ESERO” czy „W Sieci Pasji” to tylko niektóre z projektów edukacyjnych. Mówiła o nich w Polskim Radiu 24 Monika Jędrzejewska z CNK.
rozwiń zwiń