Prezydent Andrzej Duda w Finlandii. Rozmowy o bezpieczeństwie
Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką rozpoczyna oficjalną część wizyty w Finlandii. Prezydent spotka się ze swoim fińskim odpowiednikiem, a także z szefową parlamentu, ministrem finansów i z fińskimi start-upami. Odwiedzi też jedną z miejscowych baz wojskowych oraz Polonię. Wizytę prezydenta w PR24 relacjonuje nasz specjalny wysłannik Wojciech Cegielski.
2017-10-24, 10:15
Posłuchaj
Prezydenci Polski i Finlandii będą rozmawiać przede wszystkim o bezpieczeństwie w regionie Morza Bałtyckiego. Po rosyjskiej agresji na Ukrainie Finlandia, która sąsiaduje z Rosją, zwiększyła wydatki na obronność i podniosła poziom współpracy z NATO. W ubiegłym miesiącu Finlandia wraz ze Szwecją przeprowadziły liczące 19 tysięcy żołnierzy manewry Aurora, które miały być odpowiedzią na rosyjskie ćwiczenia Zapad.
W Finlandii Andrzej Duda będzie także rozmawiał o gospodarce. Wraz z prezydentem na miejsce przyleciała grupa polskich start-uperów. - Będzie osobne seminarium na uniwersytecie Aalto, który jest nazywany sauną start-upów w Finlandii czyli tym miejscem, gdzie one mogą przetestować swoje programy, swoje projekty. Polska grupa start-upów spotka się z tymi młodymi innowatorami fińskimi i to będzie pewnie bardzo ciekawe seminarium, obok niego forum innowacyjne polsko-fińskie - podkreśla szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
Prezydent wróci do kraju w środę wieczorem.
Polskie Radio 24, IAR
REKLAMA
Polecane
REKLAMA