X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Reforma sądownictwa. Projekty ustaw o KRS i SN w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017 12:05
Sejm zajmie się dziś prezydenckimi ustawami dotyczącymi Krajowej Rady Sądownictwa i Sądu Najwyższego. Za włączeniem ustaw do porządku dziennego zagłosowało 255 posłów, a 168 było przeciw. – Obie strony, obóz rządzący i prezydent, mając świadomość upływu czasu, dołożą wszelkich starań, by sprawę dokończyć – komentował w Polskim Radiu 24 Cezary Krysztopa z Tygodnika Solidarność.
Audio
Sejm
SejmFoto: Krzysztof Białoskórski

Kwestia reformy sprawiedliwości była przedmiotem negocjacji między większością parlamentarną a Pałacem Prezydenckim. W lipcu Andrzej Duda zawetował bowiem przyjęte przez Sejm ustawy o KRS i SN. Teraz procedowane mają być akty prawne, będące kompromisem pomiędzy obiema stronami.

W opinii gościa PR24, konieczne jest szybkie procedowanie ustaw. – Jeżeli zmiany w sądownictwie nie zostaną przeprowadzone do końca roku, nowi sędziowie do KRS będą wybierani na starych zasadach. To znaczy, że sędziowie będą wybierani przez sędziów. Będzie to duża porażka zarówno obozu rządowego, jak i prezydenta – oceniał na naszej antenie Cezary Krysztopa.

– Obie strony, mając świadomość upływu czasu, dołożą wszelkich starań, by sprawę dokończyć (…) Jeżeli eksperci obydwu stron uzgodnili modyfikacje, zagrożenia wetem chyba nie ma – dodawał.

Tymczasem, posłowie włączyli również do porządku obrad ustawę dotyczącą ograniczenia handlu w niedzielę. Za włączeniem było 248 posłów, przeciw było 170.

Rozpoczęte w środę posiedzenie Sejmu potrwa do piątku. Posłowie mają się na nim również zająć ustawą zmieniającą ordynację wyborczą do samorządów.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem programu był Jakub Kukla.  

Polskie Radio 24/IAR/zz

____________________ 

Data emisji: 22.11.17

Godzina emisji: 11.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowe decyzje ws asesorów. „Zmiana zdania KRS nastąpiła z powodu nacisku społecznego”

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 15:50
Krajowa Rada Sądownictwa zgodziła się na podjęcie obowiązków przez 252 asesorów sądowych. W końcu października KRS wyraziła sprzeciw wobec powołania 265 asesorów, uzasadniony m.in. brakiem ich zaświadczeń lekarskich i psychologicznych. O decyzji asesorów ws. KRS mówił mec. Jerzy Kwaśniewski, wiceprezes Ordo Iuris.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reforma sądownictwa. "Mam wrażenie, że warunki brzegowe Andrzeja Dudy i PiS nie stykają się ze sobą"

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 16:35
"Nie zgadzałem się na hegemonię prokuratura generalnego i ministra sprawiedliwości nad Sądem Najwyższym. Nie zgadzałem się także na to, by sędziowie mogli być wybierani do Krajowej Rady Sądownictwa zwykłą większością głosów w parlamencie" – powiedział w wywiadzie dla Dziennika Gazety Prawnej prezydent Andrzej Duda. Jego słowa skomentował w audycji Gorący Temat mec. Adam Tomczyński.
rozwiń zwiń