X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Kolejna pielgrzymka papieża do Azji. Franciszek jest już w Mjanmie

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2017 09:14
Papież Franciszek rozpoczął w Azji swoją kolejną podróż apostolską. W godzinach rannych czasu polskiego Ojciec Święty wylądował na międzynarodowym lotnisku w Yangonie, (niegdyś Rangun) w Mjanmie. W PR24 relacja specjalnego wysłannika Polskiego Radia do Birmy Krzysztofa Renika.
Audio
  • 27.11.2017 Początek wizyty papieża w Azji. Relacja Krzysztofa Renika
Papież Franciszek witany na międzynarodowym lotnisku w Yangonie
Papież Franciszek witany na międzynarodowym lotnisku w YangonieFoto: PAP/EPA/ETTORE FERRARI

Z lotniska Papież udał się do centrum miasta, gdzie zamieszkał w domu biskupów przy miejscowej katedrze pw Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Po drodze Ojca Świętego witali katolicy, którzy przybyli do Yangonu z różnych stron kraju. Największe grupy pielgrzymów przyjechały na spotkanie z Papieżem z północnych regionów Mjanmy. Tam znajdują się najliczniejsze skupiska tutejszych katolików, których liczba sięga w całym kraju prawie 700 tysięcy wiernych. Pątnicy cieszą się z możliwości zobaczenia papieża Franciszka oraz perspektywy wspólnej z nim modlitwy podczas zapowiedzianej na środę Mszy świętej. - Jestem bardzo podekscytowany tym, ze zobaczę Papieża. Nie wiem, czy kiedykolwiek pojadę do Rzymu, dlatego zdecydowałem się przyjechać tutaj - mówi Mike, który przybył do Yangonu ze stanu Chin.

Według przewidywań we mszy celebrowanej przez Papieża weźmie udział około 200 tysięcy osób. Wierni wierzą, że wizyta Ojca Świętego przyniesie do ich kraju - nękanemu od lat konfliktami etnicznymi - pokój i pojednanie.

Polskie Radio 24, IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

O prześladowaniu chrześcijan na świecie

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2016 09:42
W audycji Kurier Ekumeniczny o sytuacji wspólnoty chrześcijańskiej w różnych zakątkach świata. Marcin Witan przedstawił w Polskim Radiu 24 kilka bieżących informacji na temat prześladowania i mordowania chrześcijan.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Birma - kraj, który jeszcze niedawno był zamknięty dla turystów

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2016 11:01
Wspaniałe świątynie, ślady pradawnych cywilizacji, tropikalna przyroda oraz przyjaźnie nastawieni, gościnni ludzie, to największe atrakcje Birmy. Kraj ten, choć przez lata niedostępny i zapomniany, dziś systematycznie zdobywa popularność. O Birmie w programie Świat po Ludzku rozmawiali Krzysztof Renik, (dziennikarz Polskiego Radia), podróżniczka Katarzyna Paczek i Anna Książek (autorka bloga exchangebabel.com).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aung San Suu Kyi i droga Birmy do demokracji

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2017 20:00
W Birmie mija rok rządów Narodowej Ligi na Rzecz Demokracji kierowanej przez Aung San Suu Kyi, laureatki Pokojowej Nagrody Nobla. Jak wiele udało się zmienić w tym kraju rządzonym latami przez wojskowych dyktatorów? O tym w rozmowie z Bartoszem Kozakiewiczem, zaangażowanym od lat w programy pomocowe dla Birmy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Birma: Rex Tillerson wzywa do śledztwa ws. praw muzułmańskiej mniejszości

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 20:00
Sekretarz stanu USA Rex Tillerson, który w środę spotkał się w Birmie (Mjanmie) z tamtejszymi przywódcami cywilnymi i dowódcami wojskowymi, wezwał do wiarygodnego śledztwa w sprawie zarzutów dotyczących łamania praw człowieka muzułmańskiej mniejszości Rohingjów. O wizycie Tillersona w Birmie mówili w audycji Świat w Powiększeniu ambasador RP w Tajlandii i Birmie Waldemar Dubaniowski i Bartosz Kozakiewicz, koordynator polskich projektów pomocowych w Birmie.
rozwiń zwiń