more_horiz

Kanada: ciężarówka wjechała w przechodniów. 10 osób nie żyje

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 23:42
Do 10 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych po tym, jak furgonetka wjechała w przechodniów na ulicy w Toronto. 15 osób przebywa w szpitalu. Kierowcę furgonetki 25-letniego Alexa Minassiana zatrzymała policja. Motywy jego działania nie są znane, ale zeznania świadków wskazują, że mogło ono być celowe.
Do 10 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych po tym, jak furgonetka wjechała w przechodniów na ulicy w Toronto
Do 10 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych po tym, jak furgonetka wjechała w przechodniów na ulicy w TorontoFoto: PAP/EPA/WARREN TODA

Według wstępnych ustaleń, mężczyzna nie miał związków z organizacjami terrorystycznymi, nie był również wcześniej znany policji.

Szef policji w Toronto Mark Saunders powiedział podczas konferencji prasowej, że śledczy nie wykluczają, iż zdarzenie miało charakter terrorystyczny, jednak jest zbyt wcześnie, by o tym przesądzać. "Staramy się połączyć to, co już udało nam się ustalić i określić, co było właściwą przyczyną tego zdarzenia. Wieczorem powinniśmy znać więcej szczegółów" - podkreślił. 

Mark Saunders mówił, że uruchomiona została specjalna linia telefoniczna, dla świadków wypadku. Przesłuchano ich już wielu, jednak policja wciąż apeluje do osób, które widziały zdarzenie o zgłaszanie się. 

Do zdarzenia w Toronto doszło podczas gdy pracownicy okolicznych biur wyszli na przerwę na lunch. Pojazd sprawcy został znaleziony kilka przecznic od miejsca zdarzenia. 

Premier Kanady Justin Trudeau powiedział, że służby badają sprawę. "Łączymy się myślach z bliskimi ofiar" - dodał szef kanadyjskiego rządu.

Polskie Radio 24, IAR

Zobacz więcej na temat: Kanada Toronto

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem