more_horiz

Aleksander Majewski: mówienie o Polexicie to bajanie polityczne

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2018 15:49
- Dyskusję o Polexicie wywołała opozycja, aby pokazać, że są jednak jakieś zagrożenia związane z rządami Prawa i Sprawiedliwości – powiedział w Polskim Radiu 24 Aleksander Majewski z portalu wPolityce.pl.
Audio
  • 29.10.18 Aleksander Majewski o stosunkach pomiędzy Polską a Unią Europejską
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Grand Warszawski/shutterstock.com

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 mowa o wyjściu Polski z UE to tylko strachy, które funkcjonują w obiegu medialnym. - Najtrudniejsze momenty w relacjach z UE polski rząd ma już za sobą. Oczywiście teraz również jest trudna sytuacja, o czym świadczy wstrzymanie przepisów dotyczących Sądu Najwyższego przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, ale mówienie o Polexicie to bajanie polityczne – podkreślił Aleksander Majewski.

Jego zdaniem dyskusję na ten temat wywołała opozycja. – Aby pokazać, że jakieś zagrożenia z rządami Prawa i Sprawiedliwości są jednak związane. Ale wiadomo, że Polacy są dobrze nastawieni do obecności Polski w UE, więc taki straszak rzeczywiście może być skuteczny – skomentował gość Polskiego Radia 24.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Michał Walczyk.

Polskie Radio 24/bartos

--------------------------

Data emisji: 29.10.2018

Godzina emisji: 14.37

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem