X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Stanisław Żaryn: Marek Ch. usłyszy zarzuty korupcyjne

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 13:34
- Kluczowym elementem były przekazane przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego ekspertyzy - powiedział w Polskim Radiu 24 Stanisław Żaryn, rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych. Były szef Komisji Nadzoru Finansowego ma dziś usłyszeć zarzuty korupcyjne. 
Audio
  • 27.11.18 Stanisław Żaryn o zatrzymaniu Marka Ch., byłego szefa KNF
Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych
Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnychFoto: Polskie Radio 24

Marek Ch. został po południu przewieziony do śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej w Katowicach. Nie wiadomo jak długo potrwa przesłuchanie. Będzie to zależało od tego czy podejrzany będzie składał wyjaśnienia i jak będą one obszerne. Wstępna kwalifikacja przyjęta w śledztwie to przekroczenie przez funkcjonariusza publicznego uprawnień celem osiągnięcia korzyści majątkowej przez osobę trzecią. - Marek Ch. usłyszy zarzuty korupcyjne - mówił na naszej antenie Stanisław Żaryn, nie odnosząc się do szczegółów. 

Były szef Komisji Nadzoru Finansowego został zatrzymany we wtorek rano przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. - Kluczowym elementem było przekazanie ekspertyz ABW. ABW otrzymała nagranie zdeponowane w prokuraturze przez Leszka Czarneckiego i wykonała ekspertyzę nagrania i treści. To była jedna z ważniejszych przesłanek do tego, by Marek Ch usłyszał zarzuty - wyjaśniał rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych. 

"Gazeta Wyborcza" napisała 13 listopada, że w marcu 2018 r. ówczesny przewodniczący KNF zaoferował właścicielowi m.in. Getin Noble Banku Leszkowi Czarneckiemu przychylność dla Getin Noble Banku w zamian za około 40 mln zł - miało to być wynagrodzenie dla wskazanego przez szefa KNF prawnika. Czarnecki nagrał rozmowę, jednak w nagraniu nie znalazła się wypowiedź Ch. o tej kwocie. Według biznesmena, Ch. miał mu pokazać kartkę, na której zapisał 1 proc., co według „Wyborczej” miało stanowić część wartości Getin Noble Banku "powiązaną z wynikiem banku".

Polskie Radio 24/PAP

----------------------------

Data emisji: 27.11.18 

Godzina emisji: 13.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Jakubiak o aferze KNF: podsłuchy to paskudztwo naszej cywilizacji

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2018 08:46
- Mamy w Polsce dwa światy, wobec których obywatel jest "na kolanach". To światy bankowości i "urzędniczości" - mówił w audycji 24 Pytania - Rozmowa Poranka Marek Jakubiak, poseł niezrzeszony. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Apel: w sprawie KNF mogło dojść do celowego i świadomego opóźniania działań służb

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2018 20:30
– Sprawa dotycząca KNF to historia przede wszystkim o pysze władzy. Były już przewodniczący poczuł się tak spokojny i pewny na swoim stanowisku, że wskazał szefowi jednego z banków, kto ma być w jego radzie nadzorczej – powiedział Piotr Apel, poseł ruchu Kukiz’15. W audycji "Przekładaniec Jachowicza" skomentował najważniejsze wydarzenia polityczne z ostatnich dni.
rozwiń zwiń