more_horiz

Święta dla bezdomnych i ubogich we wspólnocie Sant’Egidio

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2018 11:35
W Boże Narodzenie, 25 grudnia wspólnota Sant’Egidio zaprasza bezdomnych przyjaciół na obiad bożonarodzeniowy, który odbędzie się w podziemiach kościoła Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie. O tym corocznym wydarzeniu mówiły w Polskim Radiu 24 Paulina Kozion i Bogumiła Stępień, organizatorki spotkań, wolontariuszki wspólnoty Sant’Egidio.
Audio
Wigilia dla najuboższych
Wigilia dla najuboższychFoto: fb.com/santegidio.warszawa

Paulina Kozion mówiła o więzi, jaka wytwarza się miedzy potrzebującymi a wolontariuszami. – Imienne zaproszenia na świąteczny posiłek trafiły do osób potrzebujących, które znamy z naszej codziennej pracy. W tym roku będziemy gościć ponad czterysta osób. Świąteczny obiad jest w pewien sposób zwieńczeniem i podsumowaniem naszych całorocznych działań. Wspólnota Sant’Egidio wychodzi do ubogich i bezdomnych między innymi w każdy czwartek, spotykamy się wtedy z naszymi przyjaciółmi m.in. w okolicach Dworca Centralnego i Dworca Zachodniego w Warszawie, rozdajemy tam posiłki i napoje, ale co ważne, rozmawiamy z tymi ludźmi. Chcemy spędzić z nimi święta, w pewien sposób są dla nas rodziną, przyjaciółmi. Oni także dbają i pytają co u nas. Tak jest właśnie w przyjaźni, obustronna relacja, to są wspaniali ludzie z mnóstwem historii, anegdot i otwartym na drugiego człowieka sercem - podkreślała.

Bogumiła Stępień zaznaczyła, że wspólnota Sant’Egidio pomaga potrzebującym przez cały rok. – Większość naszych gości znam z działań na Dworcu Centralnym w Warszawie, gdzie co tydzień organizujemy posiłki. Każdy kto się do nas zgłosił dostał zaproszenie i jest mile widziany. Nie zapominamy o tych osobach, będziemy z nimi podczas kolejnych tygodni, mówimy sobie do zobaczenia -.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiał Michał Walczyk.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 24.12.2018

Godzina emisji: 10:06

Zobacz także

Zobacz także