X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Święta dla bezdomnych i ubogich we wspólnocie Sant’Egidio

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2018 11:35
W Boże Narodzenie, 25 grudnia wspólnota Sant’Egidio zaprasza bezdomnych przyjaciół na obiad bożonarodzeniowy, który odbędzie się w podziemiach kościoła Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie. O tym corocznym wydarzeniu mówiły w Polskim Radiu 24 Paulina Kozion i Bogumiła Stępień, organizatorki spotkań, wolontariuszki wspólnoty Sant’Egidio.
Audio
Wigilia dla najuboższych
Wigilia dla najuboższychFoto: fb.com/santegidio.warszawa

Paulina Kozion mówiła o więzi, jaka wytwarza się miedzy potrzebującymi a wolontariuszami. – Imienne zaproszenia na świąteczny posiłek trafiły do osób potrzebujących, które znamy z naszej codziennej pracy. W tym roku będziemy gościć ponad czterysta osób. Świąteczny obiad jest w pewien sposób zwieńczeniem i podsumowaniem naszych całorocznych działań. Wspólnota Sant’Egidio wychodzi do ubogich i bezdomnych między innymi w każdy czwartek, spotykamy się wtedy z naszymi przyjaciółmi m.in. w okolicach Dworca Centralnego i Dworca Zachodniego w Warszawie, rozdajemy tam posiłki i napoje, ale co ważne, rozmawiamy z tymi ludźmi. Chcemy spędzić z nimi święta, w pewien sposób są dla nas rodziną, przyjaciółmi. Oni także dbają i pytają co u nas. Tak jest właśnie w przyjaźni, obustronna relacja, to są wspaniali ludzie z mnóstwem historii, anegdot i otwartym na drugiego człowieka sercem - podkreślała.

Bogumiła Stępień zaznaczyła, że wspólnota Sant’Egidio pomaga potrzebującym przez cały rok. – Większość naszych gości znam z działań na Dworcu Centralnym w Warszawie, gdzie co tydzień organizujemy posiłki. Każdy kto się do nas zgłosił dostał zaproszenie i jest mile widziany. Nie zapominamy o tych osobach, będziemy z nimi podczas kolejnych tygodni, mówimy sobie do zobaczenia -.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiał Michał Walczyk.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 24.12.2018

Godzina emisji: 10:06

Czytaj także

O. Stanisław Tasiemski: święta Bożego Narodzenia to okazja do pomyślenia o naszym człowieczeństwie

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2018 09:55
- Bóg stał się człowiekiem, wkroczył w ludzką historię, mówimy o tym, zgodnie z tradycją, ze jest to nowa era, rozpoczyna się zbawienie człowieka – mówił w Polskim Radiu 24 o. Stanisław Tasiemski – dominikanin.
rozwiń zwiń