X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Łukasz Piebiak: zmiany w prawie są niezbędne. Nie możemy zwlekać

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 14:47
- Przedłużanie analizy dotyczącej zmian w prawie karnym, mogłoby skutkować kolejną tragedią. Nikt nie chce, aby do tego doszło i nikt za to nie będzie chciał ponosić odpowiedzialności. Nie można zwlekać - powiedział w Polskim Radiu 24 Łukasz Piebiak, wiceminister sprawiedliwości odnosząc się do planowanych przez resort nowelizacji przepisów karnych. 
Audio
  • 23.01.19 Łukasz Piebiak: zmiany w prawie są niezbędne. Nie możemy zwlekać
Łukasz Piebiak, wiceminister sprawiedliwości
Łukasz Piebiak, wiceminister sprawiedliwości Foto: PR24

- Po tragedii w Gdańsku konieczność nowelizacji przepisów jest niezbędna. Intensywne prace analityczne i legislacyjne pod tym kątem rozpoczęliśmy od razu po tych wydarzeniach. Polityka karna była do tej pory zbyt łagodna i należy dokonać pewnych korekt, jeśli chodzi o represyjność niektórych czynów. W ministerstwie nie zwalniamy tempa i wykonujemy swoją pracę - powiedział wiceminister sprawiedliwości.

Łukasz Plebiak zaznaczył, że Ministerstwo Sprawiedliwości intensywnie pracuje nad wprowadzeniem przepisów zaostrzających polskie prawo karne: -Minister Ziobro zapowiadał korekty wzmacniające represyjność prawa karnego, nie mogąc przecież przewidywać, że dojdzie do zabójstwa Pawła Adamowicz. Niedawno rząd przyjął fundamentalny projekt zmian kodeksu postępowania cywilnego. W najbliższy wtorek, mam nadzieję, że przyjmie też kolejny projekt dotyczący z kolei kodeksu rodzinnego i opiekuńczego.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Krzysztof Grzybowski.

PR24

____________________

Data emisji: 23.01.19

Godzina emisji: 13:05


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak