X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marcin Ociepa: brexit dużym wyzwaniem dla polskich przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2019 08:35
- Szczególnie małe i średnie przedsiębiorstwa nie dysponują, tak jak duże korporacje, możliwością głębokiej analizy i szybkiej restrukturyzacji. Robimy wszystko, by wesprzeć ich w tym procesie – mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister Marcin Ociepa odpowiedzialny za sprawy europejskie w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.
Audio
  • 14.02.19 Marcin Ociepa o przygotowaniach do brexitu
Marcin Ociepa
Marcin OciepaFoto: PR24

Marcin Ociepa podkreślał, że przygotowania do wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej uwzględniaja najmniej korzystny scenariusz . - Nie jesteśmy w stanie zastąpić przedsiębiorców w przygotowaniach do tego procesu. W dalszym ciągu nie ma jasności i jednoznacznych decyzji, szczególnie po stronie brytyjskiej. Nastawiamy się, że będzie tzw. twardy brexit, choć nie chcemy, aby do niego doszło. Jednak państwo polski musi być gotowe na najczarniejszy scenariusz. W dialogu z Komisją Europejską robimy wszystko, by zabezpieczyć przedsiębiorców unijnych i brytyjskich, jest to w naszym interesie, to jest kwestia biznesu – zaznaczył gość audycji.

Minister odniósł się także do koncepcji tzw. Europy dwóch prędkości, także w kontekście odrębnych budżetów dla krajów strefy walutowej euro i  pozostałych krajów. - W jakimś sensie mamy w Europie do czynienia z różnymi kręgami integracji, nie wszystkie kraje są w strefie walutowej euro. Nie możemy jednak dopuścić do takiego sztywnego podziału, ponieważ Unia Europejska będzie słabsza. Mamy do czynienia z sytuacją pogłębiającej się globalizacji, rosnącego znaczenia innych gospodarek co sprawia, że państwa członkowskie w pojedynkę nie są w stanie mierzyć się z tymi wyzwaniami. W interesie Francuzów, Niemców czy Polaków jest to, żeby integracja europejska obejmowała cały  kontynent – podkreślił.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiała Eliza Olczyk

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 14.02.2019

Godzina emisji: 07:06

Czytaj także

Dr Małgorzata Bonikowska: Brytyjczycy nie mają zgodnej wizji tego, jak będą funkcjonować po brexicie

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 13:31
– Nikt nie wie, co się zdarzy. To, co widzimy, to duży chaos na politycznej scenie Wielkiej Brytanii. Nie mieliśmy świadomości, jak bardzo pogubiona jest brytyjska klasa polityczna wokół wątku brexitu – oceniła dr Małgorzata Bonikowska z Centrum Stosunków Międzynarodowych. Odniosła się w ten sposób do sytuacji, jaka panuje na Wyspach w związku ze zbliżającym się terminem wyjścia Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej. Gościem Polskiego Radia 24 był również dr Zygmunt Janiec z Uczelni Łazarskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Czarnecki (PiS): na razie w kwestii brexitu rządzi chaos

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 15:57
- Najbardziej prawdopodobny scenariusz to dojście do jakiegoś nowego porozumienia. To jednak wymaga czasu. Nie jest więc wykluczone, że Wielka Brytania opuści Unię Europejską później niż planowała - ocenił w Sztuce Słuchania Ekstra Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. 
rozwiń zwiń