X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Jerzy Targalski: wypowiedź ministra Katza była przemyślana

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 08:35
– Z jednej strony mamy do czynienia z działalnością lewicy izraelskiej chcącej za wszelką cenę wygrać wybory i zniszczyć Netanjahu, z drugiej zaś, zarówno Izrael, jak i lobby żydowskie w USA doszły do wniosku, że skoro chcemy być sojusznikiem Stanów Zjednoczonych, to mogą dzięki temu zmusić Polskę do upokorzenia się - mówił w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski. 
Audio
  • 19.02.19 Dr Jerzy Targalski o sporze na linii Polska - Izrael
Jerzy Targalski
Jerzy TargalskiFoto: PR24

Dr Targalski wyjaśnił, że organizacja szczytu V4 w Jerozolimie miała służyć stworzeniu koalicji państw wewnątrz UE, które przeciwstawiłyby się Niemcom. - Izrael gra o dużą stawkę. Za swojego głównego przeciwnika uważa  Iran i czuje się zagrożony przez wojska irańskie w Syrii, które mogą podjąć bombardowanie jego terenów. Dlatego chciały stworzyć koalicję wewnątrz Unii Europejskiej przez którą oddziaływałby na Niemcy, które są w UE głównym sojusznikiem Iranu i stoją za tym, że unia  jako całość nie wycofała się z sankcji, a nawet umożliwia Iranowi handel i odblokowała irańskiej rezerwy - stwierdził.

Gość audycji nadmienił, że słowa o uczestnictwie w Holokauście nie padają z ust izraelskich polityków pod adresem innych państw – Wypowiedź ministra Katza jest skandaliczna, wątpię, żeby wypowiedział się tak samo o Francuzach, którzy jawnie kolaborowali z Niemcami wysyłając Żydów do obozów koncentracyjnych. Jest zapotrzebowanie na Zachodzie na Polaków, którzy współpracowali z hitlerowcami, bo trzeba obmyć własne sumienia i ukryć własne zbrodnie - stwierdził.

- Katz jest szefem wywiadu, to nie jest osoba, która nic nie wie i nic nie rozumie, jego wypowiedź był przemyślana, a zwłaszcza cytat z Icchaka Szamira, o tym że  Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki. Człowiek, który rozumie, czym jest wojna informacyjna powiedział to z premedytacją. Strona Izraelska jest przekonana, że może wszystko, ponieważ Polacy, którzy chcą sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi przełkną wszystko. Jednak ta kropla przepełniła czarę - podkreślił dr Targalski.

Rozmawiała Dorota Kania.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 19.02.2019

Godzina emisji: 07:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dr Jerzy Targalski: Polska manifestuje swoje niezależne stanowisko

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 08:35
Konferencja na temat bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie rozpocznie się 13 lutego w Warszawie. - Wszyscy rozpatrują to spotkanie w kontekście stosunków polsko-irańskich lub polsko-izraelskich, tymczasem najważniejszą sprawą wydają się stosunki Polski z Unią Europejską i Niemcami – mówił w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Publicyści o relacjach Polska-Izrael. "Antypolonizm wciąż silny"

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 09:12
Wypowiedzi najważniejszych izraelskich polityków o Polsce doprowadziły do tarć we wzajemnych stosunkach i sytuacji, w której Polska może nie wysłać przedstawiciela na nadchodzący szyt V4 w Jerozolimie. Jak należy "rozgrywać" relacje z tym krajem? W Polskim Radiu 24 komentarze publicystów: Sebastiana Gajewskiego (Centrum Daszyńskiego), Macieja Kożuszka (Gazeta Polska Codziennie) i Dariusza Grzędzińskiego (Fakt).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Debata Dnia". Komentarze po wypowiedzi szefa izraelskiego MSZ

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 19:54
– Wypowiedź Israela Katza była żałosna i zupełnie nie na miejscu. Reakcja premiera Morawieckiego była słuszna – ocenił Marek Król z tygodnika "Sieci". – Polski rząd został postawiony pod ścianą, a reakcja musiała być zdecydowana – dodał publicysta Jarosław Włodarczyk. W "Debacie Dnia" Polskiego Radia 24 komentarze do słów ministra spraw zagranicznych Izraela.
rozwiń zwiń