more_horiz

Jakub Jałowiczor: ZNP trudno będzie uzyskać postulowane podwyżki

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 15:58
– Od pewnego czasu widać, że Związek Nauczycielstwa Polskiego zdeterminowany jest, by doprowadzić do strajku – ocenił Jakub Jałowiczor z "Gościa Niedzielnego". W Polskim Radiu 24 rozmowa o sytuacji w polskim systemie oświaty i postulatach związków nauczycielskich domagających się podwyżek wynagrodzeń.
Audio
  • 25.03.19 Jakub Jałowiczor: uważam, że 1000 zł postulowane przez Związek Nauczycielstwa Polskiego to zbyt dużo.
Jakub Jałowiczor
Jakub JałowiczorFoto: PR24

Jakub Jałowiczor wskazał, że od kilku już miesięcy można zauważyć, że ZNP jest zdeterminowany do tego, by doprowadzić do strajku. Dodał również, że "rząd przyciśnięty i postawiony pod ścianą da najprawdopodobniej podwyżki wyższe od dotychczas proponowanych".

– Spór m.in. z "Solidarnością" dotyczył tego, w jaki sposób dodatkowe pieniądze mają być przyznawane. Strona rządowa chciała je przeznaczyć na różnego rodzaju premie i dodatki, natomiast związkowcom zależało na wyższej podstawie pensji. Drugą sprawą jest wysokość podwyżek. Uważam, że 1000 zł postulowane przez Związek Nauczycielstwa Polskiego to zbyt dużo i raczej tyle nie uda się wywalczyć nauczycielom – stwierdził publicysta.

Zmiany w programie nauczania, które oznaczały mniejszą liczbę etatów, to zdaniem Jakuba Jałowiczora, poza brakiem wyraźnych podwyżek, kolejna trudność w zawodzie nauczyciela.  

Więcej w całym nagraniu. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.  

Z Jakubem Jałowiczorem rozmawiał Antoni Trzmiel.

PAP/Polskie Radio 24/db

--------------------------------------

Data emisji: 25.03.2019

Godzina emisji: 14.33

Zobacz także

Zobacz także