X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wolność mediów. "Generalnie nie mamy z tym problemów"

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 12:00
- Generalnie w Polsce nie mamy problemów z wolnością słowa. Mamy dobry system prasowy, który we wszystkich elementach zabezpiecza tę wolność. Ale nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej. I w wielu sytuacjach, szczególnie w przypadku dziennikarzy lokalnych mediów, jest poważny problem z tym, jak realizować swobodę wypowiedzi – powiedziała w PR24 dr Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Maxx-Studio

CMWP zorganizowało konferencję dotycząca głośnych spraw - akcji podejmowanych przez Centrum w obronie dziennikarzy.

Zdaniem Jolanty Hajdasz, w Polsce wciąż jednym z podstawowych problemów są archaiczne przepisy. - Podstawową rzeczą jest ciągle jeszcze obowiązujący relikt stanu wojennego, czyli art. 212 Kodeksu karnego. Według tego przepisu każdemu dziennikarzowi grozi kara więzienia za to, że kogoś zniesławi w swojej gazecie – powiedziała w PR24 dyrektor CMWP.

- Oczywiście dziś nikt niezależnego dziennikarza nie wsadza do więzienia. Ale każdy wie, że w momencie, kiedy zostanie skazany z tego artykułu, znajduje się w rejestrze karnym, ze wszystkimi tego konsekwencjami. Warto zwrócić uwagę także na samą uciążliwość sprawy sądowej. Trzeba mieć na przykład pieniądze na adwokata. A etat dziennikarski jest dobrem rzadkim, większość pracuje na umowach o dzieło – dodała rozmówczyni PR24.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Ryszard Gromadzki.

Polskie Radio 24

---------------------

Data emisji: 12.06.2019

Godzina emisji: 10.09

Zobacz więcej na temat: media prasa

Czytaj także

Sejmowa komisja kultury za przyjęciem sprawozdań KRRiT i RMN za 2018 rok

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 22:00
Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu rekomendowała Sejmowi przyjęcie sprawozdań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Rady Mediów Narodowych za 2018 rok. 
rozwiń zwiń