X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"Męskie oblężenie Jasnej Góry". Wanda Półtawska: mężczyźni są szczególnie odpowiedzialni za rodziny i naród

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2019 10:30
- Mężczyzna jest odpowiedzialny za to, co się dzieje na ziemi, w narodzie, w danej parafii, w małżeństwie. Taka jest rodzina jaki jest ojciec rodziny - zwróciła uwagę doktor Wanda Półtawska, lekarz psychiatra, obrończyni życia, wieloletnia współpracowniczka papieża Jana Pawła II.
Audio
  • 20.06.2019 Wanda Półtawska: mężczyźni są odpowiedzialni za rodziny i naród
Widok na klasztor i kościół na Jasnej Górze
Widok na klasztor i kościół na Jasnej GórzeFoto: Shutterstock.com/Daniel Jedzura

Pielgrzymka "Męskie oblężenie Jasnej Góry. Mężczyźni u Tronu Królowej" odbywa się po raz trzeci, w tym roku pod hasłem "Powołani do męskości. Objęli ją patronatem: abp Stanisław Gądecki - metropolita poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Marek Jędraszewski - metropolita krakowski i wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Wojciech Polak - prymas Polski, kardynał Kazimierz Nycz - metropolita warszawski i abp Wacław Depo - metropolita częstochowski.

Organizatorzy, przedstawiciele męskich wspólnot z całego kraju, zapraszają do uczestnictwa wszystkich mężczyzn, którzy chcą odkryć swoje powołanie i tych, którzy chcą się umocnić duchowo w jego realizacji, w męskich rolach i zadaniach - jako świeccy, kapłani i zakonnicy. 

- Mężczyzna jest odpowiedzialny za to, co stworzył Bóg. Jest on odpowiedzialny za to, co się dzieje na ziemi, w narodzie, w danej parafii, w małżeństwie. Taka jest rodzina jaki jest ojciec rodziny - zwróciła uwagę doktor Wanda Półtawska, lekarz psychiatra, obrończyni życia, wieloletnia współpracowniczka papieża Jana Pawła II.

W rozmowie z Polskim Radiem doktor Wanda Półtawska przyznała, że każdy mężczyzna powinien mieć świadomość swojego pochodzenia, tego, jak został stworzony. Doktor Wanda Półtawska dodała, że mężczyzna ma wyjątkowe zdolności i związane z tym wyjątkowe zadania, a los rodzin i całych społeczeństw zależy od tego, czy mężczyźni wezmą za nie odpowiedzialność.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Rozmawiała Danuta Wolak.

Polskie Radio 24/dn/IAR

------------------------------------

Data emisji: 20.06.2019

Godzina emisji: 09.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak