X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Michał Wójcik: dokładnie badamy sprawę śmierci niemowlęcia w Olecku

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 15:49
- Prowadzimy określone działania na poziomie Ministerstwa Sprawiedliwości. Trudno, żebyśmy nie zajęli się również tą sprawą - powiedział na antenie PR 24 Michał Wójcik odnosząc się do sprawy zabójstwa 9-miesięcznej dziewczynki w Olecku.
Audio
  • 26.06.19 Michał Wójcik o nowelizacji rozporządzenia, które reguluje sprawy rodzinne na terenie UE i sprawie śmierci dziewczynki w Olecku
  • 9-miesięczna dziewczynka z Olecka zginęła w piątek wieczorem
  • Jej rodzice zostali tymczasowo aresztowani za zabójstwo dziecka ze szczególnym okrucieństwem
  • Rodzice mieli także znęcać się nad niemowlęciem i wykorzystywać seksualnie dziewczynkę
  • - Badamy tę sprawę dokładnie w Ministerstwie Sprawiedliwości - powiedział Michał Wójcik

Michał Wójcik był spytany o sprawę z Olecka w Polskim Radiu 24. Wiceszef MS został zapytany, dlaczego sąd wydał dziecko rodzinie, której członkowie byli uzależnieni od narkotyków i dziecko może być narażone na niebezpieczeństwo.

- Tu jest wiele znaków zapytania, które należy postawić i my również prowadzimy określone działania na poziomie Ministerstwa Sprawiedliwości. Trudno, żebyśmy nie zajęli się również tą sprawą - odpowiedział. 

Czytaj więcej
Policja fotografia policjapl 1200.jpg
Śmierć niemowlęcia w Olecku. Rzecznik policji: nie mieliśmy informacji, że dziecko wróciło do rodziców

Przyznał, że w sprawie chodzi o kilka kwestii m.in. o prawidłowość działań kuratora czy sądu. - Tyle, że my oczywiście nie możemy wnikać w kwestię orzeczniczą, natomiast co się działo w tym postępowaniu już możemy sprawdzić - powiedział.

"Dokładnie badamy sprawę"

- Spotkałem się od razu, kiedy tylko była taka możliwość, z osobami reprezentującymi kilka departamentów i chcę pani powiedzieć, że my badamy tę sprawę dokładnie w Ministerstwie Sprawiedliwości - powiedział Michał Wójcik.

Zapowiedział, że wieczorem otrzyma raport w tej sprawie. - Zgodnie z tym raportem podejmę dalsze ewentualne działania - dodał. 

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ] Olecko: śmierć 9-miesięcznego dziecka. Zarzut zabójstwa dla rodziców

- Jesteśmy w ogóle zszokowani, jak daleko może się posunąć człowiek w bestialstwie wobec swojego dziecka - podkreślił wicemnister sprawiedliwości. Podkreślił, że w sprawie jest dużo znaków zapytania, które trzeba dokładnie zbadać.

- Został popełniony błąd z całą pewnością w całym tym procesie - musimy sprawdzić, w którym miejscu ten błąd został popełniony, żeby zostały wyciągnięte określone konsekwencje - zaznaczył.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadziła Dorota Kania.

Polskie Radio 24/msze/PAP

------------------------------------

Data emisji: 26.06.2019

Godzina emisji: 7.36

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Wójcik: dziecko odebrane rodzicom będzie trafiało do rodziny zastępczej tożsamej kulturowo

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 08:58
Dzieci odbierane rodzicom w Unii Europejskiej będą trafiały do rodzin zastępczych tożsamych kulturowo. We wtorek Rada Unii Europejskiej przyjęła rozporządzenie Bruksela II bis, które to reguluje. - Od wczoraj będzie to musiało być badane przez wszystkie unijne sądy. Doprowadzenie do tego jest ogromnym sukcesem polskiego resortu sprawiedliwości, który o nowe przepisy zabiegał dwa lata - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości.
rozwiń zwiń