X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Premier Mateusz Morawiecki: gospodarka jest po to, żeby społeczeństwo rozwijało się jak najlepiej

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2019 15:00
Pomoc rodzinom, m.in. w ramach programu Rodzina 500+, to nasz podstawowy cel; to racja bytu i racja stanu państwa polskiego - powiedział premier Mateusz Morawiecki, który odwiedził miejscowość Mrocza w woj. kujawsko-pomorskim. Na temat znaczenia programów socjalnych partii rządzącej oraz ich wpływie na preferencje wyborcze Polaków mówili w Polskim Radiu 24: Miłosz Lodowski (Rebelya.pl), Andrzej Rafał Potocki (Sieci) oraz Sławomir Jastrzębowski (były red. naczelny "Super Expressu").
Audio
  • 29.06.2019. Premier Mateusz Morawiecki uczestniczył w rodzinnym pikniku w Mroczy w powiecie nakielskim. Komentarze publicystów nt. programu Rodzina 500+ na każde dziecko.
Premier Mateusz Morawiecki podczas pikniku rodzinnego w powiecie nakielskim z okazji inauguracji programu Rodzina 500 plus na każde dziecko.
Premier Mateusz Morawiecki podczas pikniku rodzinnego w powiecie nakielskim z okazji inauguracji programu Rodzina 500 plus na każde dziecko.Foto: KPRM

Premier Mateusz Morawiecki mówił w Mroczy o znaczeniu polskiej rodziny. Przekonywał, że dla Prawa i Sprawiedliwości rodzina to największa wartość i będzie ją PiS konsekwentnie wspierał.

- Pierwszą myśl chcę przekazać prostą: mamy wprawdzie ten znaczek - symbol 500+, ale nie zapominajmy o pełnej nazwie całego tego programu. Program nazywa się Rodzina 500+ - to jest dla rodzin, program, który ma budować polskie rodziny. Państwo polskie ma stać przede wszystkim do polskich rodzin otwarte, (ma być) przyjazne i pomagać im. To jest nasz podstawowy cel. To jest racja bytu i racja stanu państwa polskiego - powiedział Morawiecki.

- 500+ jest najważniejszym programem w naszej polityce społecznej, polityce gospodarczej; gospodarka jest po to, by społeczeństwo się jak najlepiej rozwijało - mówił premier Mateusz Morawiecki. - Dla rządu polskiego ten program jest najważniejszym programem w naszej polityce społecznej, naszej polityce gospodarczej" - podkreślał premier.  Jak dodał, rząd stara się łączyć gospodarkę i społeczeństwo, gdyż - jak wskazał - to nie są dwa rozbieżne byty, dwa różne wymiary naszego życia. 

Do wystąpienia premiera Mateusza Morawieckiego odniósł się w Polskim Radiu Miłosz Lodowski. Powiedział, że podatki w Polsce powinny być niższe, a program Rodzina 500+ wielu Polaków traktuje jako zwrot podatku. - Program 500+ to socjotechniczny element, który na pewno wpłynie na grę wyborczą. Czy to zepnie się budżetowo zobaczymy dopiero wtedy, gdy wzrośnie radykalnie polska dzietność. Żadne środki nie zagwarantują nam bezpiecznej przyszłości - powiedział Miłosz Lodowski.

Sławomir Jastrzębowski zauważył w Polskim Radiu 24, że premier Mateusz Morawiecki działa zgodnie z najlepszymi wzorami PR-u. - Otwarta przestrzeń, słońce, podwinięte rękawy, brak krawata. Ludzie biją brawo. Mówimy ludziom to, co chcą usłyszeć. Jest polityka prospołeczna. Ludzie to widzą. Chcą to przyjmować. A nie wiem, jaki będzie przekaz Platformy Obywatelskiej i posła Krzysztofa Brejzy? - pytał Sławomir Jastrzębowski. Gość PR24 zauważył, że premierowi Mateuszowi Morawieckiemu jest łatwiej niż Platformie Obywatelskiej, bo "ma jasno sprecyzowany program". - Ten program może się ludziom podobać albo nie, ale on jest. W przypadku PO jest tak, że program nie za bardzo jest. Trzeba uznać, że zwolenikom PiS się udało, bo znaleźli na te działania pieniądze - powiedział Sławomir Jastrzębowski.

W podobnych duchu wypowiedział się Andrzej Rafał Potocki. - Program 500+ bardzo ładnie zagrał. Możemy stwierdzić, że jedna czwarta głosów mogła być motywowana tym programem - powiedział Andrzej Rafał Potocki. - Nie jestem w stanie stwierdzić, w którym kierunku pójdzie Platforma - dodał. 

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał: Antoni Opaliński

Polskie Radio 24/tb

----------------------------

Data emisji: 29.06.2019

Godzina emisji: 14.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Katarzyna Lubnauer o wspólnym klubie parlamentarnym Nowoczesnej z PO: jesteśmy różni, ale to jest nasza wartość

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2019 15:08
- My nie oszukujemy, tylko mówimy wprost, że jesteśmy różni. Mamy odmienne spojrzenia na sprawy światopoglądowe, bo mamy różne wrażliwości. To jest jednak nasza wartość - powiedziała w Polskim Radiu 24 Katarzyna Lubnauer.
rozwiń zwiń

Czytaj także

J. Meysztowicz: szef PSL byłby prezydentem wszystkich Polaków

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 18:12
- Jest kilku polityków, np. Władysław Kosiniak-Kamysz, o którym będzie można powiedzieć, że jest prezydentem wszystkich Polaków - mówił w Polskim Radiu 24 Jerzy Meysztowicz z Nowoczesnej, pytany o to, kto mógłby zastąpić Donalda Tuska jako kandydata w wyborach prezydenckich. - Żadne decyzje jeszcze nie zapadły - zaznaczył.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Hofman: preferencje zamawiającego mają wpływ na wynik badania sondażowego

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 15:53
- Mamy wynik wyborów, który rozjeżdża się z tym, co kilka dni wcześniej publikują sondaże, musimy dopracować się nowego standardu w sondażach. Zamawiający ma określone preferencje, co ma wpływ na "efekt badacza" - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Hofman, były rzecznik PiS i specjalista od PR.
rozwiń zwiń