more_horiz

Dariusz Standerski o partii Wiosna przed wyborami: wszystkie scenariusze są możliwe

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 16:00
- Najlepszym scenariuszem jesiennych wyborów jest odsunięcie PiS od władzy i współuczestnictwo Wiosny we współrządzeniu państwem - powiedział w Polskim Radiu 24 Dariusz Standerski, szef programowy partii Wiosna. 
Audio
  • 09.07.2019. Gość PR24: Dariusz Standerski (Wiosna)
Dariusz Standerski
Dariusz StanderskiFoto: PR24/AK

W wyborach do PE Wiosna zdobyła 6,06 proc. poparcia, uzyskując trzy mandaty. Wybrany do europarlamentu został Robert Biedroń, a także liderzy list Wiosny w okręgach wielkopolskim i śląskim, Sylwia Spurek i Łukasz Kohut. Tuż po wyborach do PE działacze Wiosny przekonywali, że przekroczenie progu wyborczego pokazuje, iż "Wiosna ma podstawę, żeby zbudować dalsze poparcie, na wybory parlamentarne". Czy tak rzeczywiście jest? Czy na głównego koalicjanta ugrupowania Roberta Biedronia wyrasta SLD?

- Wiosna ma w sondażach ok. 8 proc, a SLD - 2-3 proc. Siedzimy przy stole i rozmawiamy o jak najlepszym kształcie przyszłej koalicji. Rozmawiamy m.in. z Koalicją Obywatelską, a także przygotowujemy się do samodzielnego startu - powiedział w Polskim Radiu 24 Dariusz Standerski, szef programowy partii Wiosna, który przypomniał, że choć "Wiosna - co pokazała w wyborach do Parlamentu Europejskiego - potrafi wbić klin między dwie duże formacje", to stawia sobie także bardziej konstruktywne cele. - Według nas, najlepszym scenariuszem jesienią jest odsunięcie PiS od władzy i współuczestnictwo Wiosny we współrządzeniu państwem. Najbardziej zaawansowane rozmowy prowadzone są po lewej stronie sceny politycznej - powiedział Dariusz Standerski, który przekonywał w Polskim Radiu 24, że Wiosna to"entuzjazm i świeżość - to może się uzupełnić w większej koalicji lewicowej".

Czytaj także:
pr24 krzysztof gawkowski 1200.jpg
Krzysztof Gawkowski: w Wiośnie zwyciężył rozsądek

Platforma Obywatelska nie zechce Wiosny?

Wszystko wskazuje na to, że Platforma Obywatelska zamierza utrzymać współpracę z SLD, ale nie widzi w szeregach opozycyjnej koalicji Wiosny Roberta Biedronia. Wielu komentatorów polskiego życia publicznego uważa, że po wyjeździe Roberta Biedronia do Brukseli Wiosna to "masa upadłościowa". Są też tacy, którzy w Platformie pamiętają, że Robert Biedroń był wielokrotnie zapraszany do Koalicji Europejskiej. Z zaproszenie jednak nie skorzystał, tylko atakował PO. - Widzimy, że z koalicją lewicową możemy liczyć na 15 proc, a z Koalicją Obywatelską możemy się bić o odebranie PiS władzy - powiedział Dariusz Standerski. - Wszystkie scenariusze są możliwie - dodał.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji był Antoni Trzmiel

Data emisji: 09.07.19

Godzina emisji: 15.33

PR24/tb


Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem