more_horiz
Wiadomości

Krzysztof Gawkowski: w Wiośnie zwyciężył rozsądek

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 08:45
- W sobotę powiedzieliśmy, że warto usiąść do stołu negocjacyjnego z Koalicją Europejską, nie zamykać się. Nie doprowadzić do sytuacji, w której ktoś mógłby oskarżyć w przyszłości Wiosnę, że nie było chęci do rozmowy o programie – mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Gawkowski, sekretarz generalny partii Wiosna.
Audio
  • 01.07.19 Krzysztof Gawkowski: odpowiedzialność Wiosny to odpowiedzialność za Polskę
Krzysztof Gawkowski
Krzysztof Gawkowski Foto: PR24 / Adam Koniecki

Lider partii Robert Biedroń zapowiedział, że Wiosna zamierza przystąpić do rozmów z Koalicją Europejską w sprawie ewentualnego wspólnego startu w jesiennych wyborach do parlamentu.

Krzysztof Gawkowski podkreślał, że decyzja o rozmowach koalicyjnych jest dowodem odpowiedzialności ugrupowania. – Prawo i Sprawiedliwość odsunąć od władzy można jedynie mądrym, roztropnym programem, który dotyczy m.in. polityki społecznej, ekologii, klimatu, innowacji, obrony demokracji. Jest wiele elementów programowych, które można położyć na stole. W partii Wiosna jest przekonanie, by szukać tego co nas łączy, to co nas dzieli niech pozostanie do rozmów na przyszłość. Polska zasługuje na to, by była opozycja, która programowo daje szansę na rozmowę – zaznaczył.

- Oczekujemy, że rozsądna opozycja ze strony Koalicji Europejskiej będzie chciała rozmawiać o przyszłości. Dzisiaj Wiosna okazała się roztropna, mądra i dająca perspektywę. Zwyciężył rozsądek, chcemy porozmawiać o przyszłości, widząc jakie były wyniki wyborów. Polityka nie znosi próżni, eurowybory pokazały, że polska polityka się polaryzuje. Odpowiedzialność Wiosny to odpowiedzialność za Polskę, stąd chęć rozmowy o przyszłości – dodał gość audycji

Robert Biedroń wyjaśniał, że decyzja o rozmowach ws. koalicji wynika z mocnej pozycji Prawa i Sprawiedliwości, które może uzyskać po wyborach większość konstytucyjną w parlamencie, nie ujawnił jednak, czego od przyszłych koalicjantów oczekuje jego partia. Przyznał natomiast, że jeszcze nie rozmawiał na temat przystąpienia Wiosny do Koalicji Europejskiej z Grzegorzem Schetyną. Nie wykluczył też samodzielnego startu ugrupowania w jesiennych wyborach.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiał Grzegorz Jankowski.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 1.07.2019

Godzina emisji: 07:06

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem