X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Marzena Machałek: wszyscy młodzi ludzie dostaną się do szkół średnich

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 14:35
-  Wszyscy młodzi ludzie dostaną się do szkół średnich, choć nie zawsze będzie to szkoła pierwszego wyboru - powiedziała w Polskim Radiu 24 Marzena Machałek, wiceminister edukacji. 
Audio
  • 12.07 Marzena Machałek o sytuacji w edukacji w związku z podwójnym rocznikiem
Marzena Machałek, wiceminister MEN
Marzena Machałek, wiceminister MENFoto: PR24/AK

Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej, przekonuje, że nie ma powodu do obaw jeśli chodzi o zmiany w oświacie, które spowodowały w tym roku nałożenie się dwóch roczników.

Szef MEN wskazał podczas konferencji prasowej, że w skali kraju absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów jest ok. 730 tys., zaś szkoły średnie przygotowały ponad 830 tys. miejsc dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych.

pap dariusz piontkowski 1200.jpg
Dariusz Piontkowski: instytucją odpowiedzialną za nabór do szkół jest samorząd

O sytuacji w edukacji mówiła natomiast na antenie Polskiego Radia 24 Marzena Machałek, wiceszefowa resortu. - W związku z podwójnym rocznikiem samorządy przygotowywały miejsca w szkołach i miasta na prawach powiatu nie mają z tym problemu. Szczególna sytuacja jest w dużych miastach, zwłaszcza w Warszawie, która wynika po części ze względów politycznych - tłumaczyła Machałek.

"Rafał Trzaskowski powinien być przygotowany" 

Wiceminister edukacji zapewniała jednocześnie, że Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy, powinien być przygotowany na to, że w Warszawie chce uczyć się młodzież również z innych miast. - W sytuacji, kiedy Warszawa się świetnie rozwija, nie może narzekać na finanse, nie zgadzam się na to, by stwarzać wrażenie zamieszania - kontynuowała Machałek. 

Według polityk wszyscy młodzi ludzie dostaną się do szkół średnich, "choć nie zawsze będzie to szkoła pierwszego wyboru". 

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/kad

--------------------------

Data emisji: 12.07.2019

Godzina emisji: 14.08

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dariusz Piontkowski: próbuje się obciążyć rząd za to, co robią samorządy

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 19:04
– Szkoda, że uprawianie polityki odbywa się kosztem dzieci i stresu dużej części Polaków. Odbija się to na emocjach i nastrojach nie tylko uczniów, ale również ich rodziców – powiedział Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej. – Mogę zadeklarować, że każde dziecko w Polsce po szkole podstawowej i gimnazjalnej znajdzie swoje miejsce w szkole średniej – dodał.
rozwiń zwiń