X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ryszard Czarnecki: scenariusz "no deal" najgorszy z możliwych

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 19:11
- Boris Johnson wie, że jeżeli chce być premierem dłużej niż parę miesięcy, musi doprowadzić do brexitu. To jego jedyna szansa na utrzymanie się na stanowisku lidera partii konserwatywnej – mówił w Polskim Radiu 24 Ryszard Czarnecki, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • 26.07.19 Ryszard Czarnecki: Boris Johnson będzie walczył o brexit
Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości
Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości Foto: PR24/Adam Koniecki

Ryszard Czarnecki podkreślał, że scenariusz "no deal" jest dla Unii Europejskiej i Polski najgorszym z możliwych. - Twardy brexit oznacza daleko idące komplikacje w gospodarce, ale większe w krajach UE niż w Zjednoczonym Królestwie. Pamiętajmy, że Wielka Brytania jest jednym z niewielu krajów tzw. Zachodu, z którym mamy dodatni bilans w handlu zagranicznym – przypominał europoseł.

junsker johnson 1200 pap.jpg
Jean-Claude Juncker do Borisa Johnsona: umowa ws. brexitu jest jedyną możliwą

Gość audycji zaznaczył, że Boris Johnson ma dylemat czy doprowadzić do szybkiego brexitu, czy też dostać lepsze warunki ale późniejsze wyjście ze wspólnoty europejskiej. – Theresa May była za pozostaniem Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Natomiast brexit był okrętem flagowym kampanii Borisa Johnsona, będzie walczył o niego – podkreślił Ryszard Czarnecki.

Premier W. Brytanii Boris Johnson ostrzegł w czwartek, że umowa z UE ws. brexitu jest nie do zaakceptowania dla tego parlamentu i kraju i wezwał do usunięcia z niej mechanizmu awaryjnego ws. Irlandii Płn. Dodał, że jest gotów zdecydować się na brexit bez umowy.

Przemawiając w Izbie Gmin po raz pierwszy jako premier Johnson powiedział, że zdecydowanie wolałby wyjść ze Wspólnoty na podstawie porozumienia" i zapewnił, że będzie pracował ze wszystkich sił, aby do tego doszło. Ostrzegł zarazem, że jeśli UE odmówi renegocjacji warunków brexitu, to zdecyduje się wyprowadzić Zjednoczone Królestwo z Unii 31 października bez umowy.

Zapraszamy do wysłuchania zapisu audycji.

Rozmawiała Małgorzata Raczyńska-Weinsberg.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 26.07.2019

Godzina emisji: 15.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dr Krzysztof Winkler: Boris Johnson jak Winston Churchill

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 21:09
- Nie bez kozery Boris Johnson jest porównywany do Winstona Churchilla, który również był postrzegany jako osoba charyzmatyczna, ale również taka, która miała na swoim koncie bardzo wiele wpadek - mówił w Polskim Radiu 24 politolog dr Krzysztof Winkler (Grupa Badawcza Britannia). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rządy Pieniądza: co z brexitem zrobi nowy premier Wielkiej Brytanii?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2019 12:11
O Brexicie w kontekście zmiany premiera w Wielkiej Brytanii oraz o zmieniającej się sytuacji na polskim rynku pracy i o emigracji zarobkowej rozmawiali w audycji Rządy Pieniacza w Polskim Radiu 24 Artur Bartoszewicz ze Szkoły Głównej Handlowej oraz ekonomista Marek Zuber.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Wróbel: Boris Johnson będzie chciał przejść do historii

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 11:25
- Boris Johnson będzie zachowywał zgodnie z klasyczną maksymą:  "Wielka Brytania nie ma przyjaciół, Wielka Brytania ma interesy". Można wykorzystywać sentymenty oraz zalety, które posiada nowy premier, ale trzeba pamiętać, że ostatecznie będzie liczyła się twarda gra interesów – mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Wróbel, prezes organizacji Great Poland.
rozwiń zwiń