X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Michał Prószyński (PiS): Platforma Obywatelska chce, żeby afery nie były wyjaśniane

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 12:11
- Mamy doświadczenie rozdziału stanowisk ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego z przeszłości. Nie była wyjaśniana afera reprywatyzacyjna, mafie VAT-owskie nie były ścigane, efektem była bierność prokuratury - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Prószyński, mazowiecki radny PiS.
Audio
  • 23.08.19 Michał Prószyński (PiS): PO chce, żeby afery nie były wyjaśniane
Michał Prószyński, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego (PiS)
Michał Prószyński, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego (PiS)Foto: PR24/tb

W związku z medialnymi doniesieniami na temat domniemanych działań wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka w celu dyskredytowania sędziów stowarzyszenia "Iustitia", opozycja postuluje rozdzielenie stanowisk Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego. Zdaniem przedstawicieli opozycji w obecnej sytuacji prokuratura nie jest wiarygodna w wyjaśnianiu tej sprawy.

Pomysł m.in. Platformy Obywatelskiej komentował w Polskim Radiu 24 Sekretarz Zarządu Okręgowego PiS w Warszawie i radny sejmiku województwa mazowieckiego Michał Prószyński.

Debata poranka: sprawa wiceministra Łukasza Piebiaka. "Społeczeństwo nie żyje tym tematem"
Łukasz Piebiak kopia 663.jpg
Debata poranka: sprawa wiceministra Łukasza Piebiaka. "Społeczeństwo nie żyje tym tematem"

M. Prószyński: mamy doświadczenie rozdzielenia stanowisk, efektem była bierność prokuratury

Polityk Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że w tej sprawie partia rządząca zawsze miała niezmienne stanowisko - była przeciwko rozdzieleniu funkcji szefa resortu sprawiedliwości i szefa prokuratury. Przypomniał także czasy, w których te stanowiska były rozdzielone za poprzednich rządów.

- Mamy doświadczenie rozdziału stanowisk ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego z przeszłości. Nie była wyjaśniana afera reprywatyzacyjna, handlarze roszczeń na terenie Warszawy hulali jak chcieli, mafie VAT-owskie nie były w żaden sposób ścigane czy kontrolowane, efektem była bierność prokuratury - zaznaczył.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] M. Stachowiak-Różecka: sprawę Ł. Piebiaka musimy traktować poważnie

Dodał także, że propozycja Platformy Obywatelskiej prowadzi do tego, że afery nie będą wyjaśniane.

Sprawa ministra Łukasza Piebiaka

Polityk był także pytany o aferę, jaka wybuchła w Ministerstwie Sprawiedliwości. To właśnie ze względu na nią PO chce rozdzielenia stanowisk Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego. Działacz PiS stwierdził, że nie ma takiej potrzeby, bowiem Prawo i Sprawiedliwość w przypadku kontrowersji reaguje zawsze natychmiast.

- To jest różnica między nami a opozycją. Pojawiły się pewnego rodzaju wątpliwości i zastrzeżenia, i jest natychmiastowa dymisja - podkreślił Michał Prószyński.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Debata poranka. "Jedna pani to nie farma trolli"

Przypomniał także, że ze swoich afer Platforma Obywatelska wciąż się nie rozliczyła. Wymienił przy tym sprawę Sławomira Neumana, któremu zarzuca się błędy w rozliczeniach ryczałtu za biuro poselskie oraz sprawę Stanisława Gawłowskiego, na którym ciążą zarzuty korupcyjne, a który - jak stwierdził radny PiS - jest chroniony przez swoje środowisko.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Rozmawiała Magdalena Złotnicka.

Polskie Radio 24/jmo

***

Data emisji: 23.08.2019

Godzina emisji: 10:33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Sasin: samodzielna większość zapewni realizację naszego programu

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 08:17
- Musimy wyraźnie podkreślić: nie wystarczy zwykłe zwycięstwo PiS, żeby rządzić, w tym celu musimy uzyskać samodzielną większość w parlamencie, bo tylko to zapewni realizację naszego programu. W przeciwnym wypadku będzie rządził antypis, czyli totalna opozycja, bez różnicy, w jakich blokach idzie dzisiaj do wyborów - powiedział wicepremier Jacek Sasin w wywiadzie dla "Sieci". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS ogłosiło listy wyborcze. M. Lodowski: stawia na kwestie bardzo merytoryczne

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2019 13:00
- Widać, że PiS jest nastawiony na kwestie bardzo merytoryczne, stąd być może samorządowcy - mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Lodowski, komentując listy wyborcze Zjednoczonej Prawicy w wyborach do Sejmu i Senatu. Sprawę list wyborczych komentowali także w Polskim Radiu 24 Maciej Chudkiewicz z TVP3 i dr Krzysztof Kawęcki, politolog. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Sowa: niech Łukasz Piebiak powie, kim jest "szef"

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 07:58
- Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który jest i prokuratorem generalnym, absolutnie nie zabezpiecza wyjaśnienia tej kwestii w sposób całkowicie bezstronny - powiedział o sprawie Łukasza Piebiaka w Polskim Radiu 24 Marek Sowa, poseł Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ciekawe pojedynki "jedynek" w wyborach do Sejmu. Partie odsłoniły karty

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 14:18
Poznaliśmy liderów list wyborczych do Sejmu, których wystawiły: Zjednoczona Prawica, Koalicja Obywatelska i Lewica. Ciekawe pojedynki zapowiadają się w większości większych miast.
rozwiń zwiń