more_horiz

Muzyczne gwiazdy na zakończenie festiwalu Lata z Radiem

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2019 12:29
Sobotni Koncert Darii Zawiałow będzie ostatnim muzycznym akcentem tegorocznego festiwalu Lata z Radiem. - Na krakowskiej scenie w Parku Jordana wystąpi m.in. Skubas z premierowym wykonaniem utworów z nowej, planowanej na jesień płyty - zapowiada Marcin Kusy, dziennikarz muzyczny radiowej Jedynki.
Audio
  • 31.08.19 Marcin Kusy: każdy koncert Lata z Radiem niósł coś nowego, inną energię.
Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie tuż przed występem podczas finału Lato z Radiem Festiwal 2019 w Krakowie
Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie tuż przed występem podczas finału "Lato z Radiem Festiwal 2019" w KrakowieFoto: Darek Kawka/PR

Na festiwalowej scenie wystąpią również Julia Pietrucha, Anita Lipnicka oraz Mela Koteluk. W sobotni wieczór nie tylko Skubas zaprezentuje miłośnikom muzyki swoje premierowe utwory, ale również Anita Lipnicka wystąpi z nowym projektem, do którego zaprosiła  młodych producentów.

Andrzej Rogoyski1200.jpg
Prezes Polskiego Radia: to była fantastyczna trasa koncertowa Festiwalu Lata z Radiem!

– Postara się rzucić nowe światło na znane już piosenki. Zresztą każdy z występów podczas festiwalu w Krakowie nosi znamiona jakiejś niezwykłości, czegoś co może zostać zapamiętane – podkreślił Marcin Kusy.

Niespodzianka od Darii Zawiałow

Ostatnim występem, który uwieńczy festiwal, będzie koncert Darii Zawiałow. Marcin Kusy zdradził, że przygotowała ona niespodziankę dla słuchaczy.

– Nie wystąpi sama, będą jej towarzyszyli goście. Jednak nie chciałbym na razie mówić o szczegółach, niech to będzie wisienka na torcie. Mogę powiedzieć, że to, co przygotowała będzie czymś niesamowitym. Jeżeli ktoś nie będzie mógł pojawić się na tym występie osobiście, to zapraszam do radiowej Jedynki na transmisję tuż po godz. 23.00 – zachęcał szef muzyczny Programu I Polskiego Radia.

Sobotni finałowy koncert Lata z Radiem w krakowskim Parku Jordana zacznie się o godz. 18.00.

Z Marcinem Kusym rozmawiała Paulina Kozion-Bąk.

Polskie Radio 24/db

--------------------------------------

Data emisji: 31.08.2019

Godzina emisji: 11:09

Zobacz także

Zobacz także