X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Dr Jerzy Targalski: ponoszenie odpowiedzialności moralnej nic nie kosztuje

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 08:00
- Jeżeli chcemy uzyskać reparacje, musimy popsuć obraz Niemiec w Europie - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Jerzy Targalski, historyk i publicysta.
Audio
Dr Jerzy Targalski
Dr Jerzy TargalskiFoto: PR24

W niedzielę na placu Piłsudskiego w Warszawie odbyły się centralne uroczystości 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W obchodach udział wzięło 40 delegacji zagranicznych, w tym prezydenci, premierzy, przewodniczący parlamentów, ministrowie spraw zagranicznych, ministrowie obrony narodowej, a także specjalni wysłannicy rodzin królewskich z Europy. Oprócz prezydenta Andrzeja Dudy głos zabrali prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier oraz wiceprezydent USA Mike Pence.

Czytaj także:
Jan Parys 1200.jpg
Jan Parys: strona niemiecka cały czas czerpie zyski z II wojny światowej

Jerzy Targalski wysoko ocenił przemówienie prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz docenił słowa, które wypowiedział prezydent Niemiec. - Przemówienie prezydenta Niemiec było bardzo dobre. Pojawiał się też wątek odpowiedzialności sowieckiej. Należy jednak pamiętać, że ponoszenie odpowiedzialności moralnej nic nie kosztuje - przypomniał Jerzy Targalski. - Jeżeli chcemy uzyskać reparacje, musimy popsuć obraz Niemiec w Europie - dodał.

Przyjazd Tuska byłby klęską

Gość PR24 skomentował też nieobecność Donalda Tuska podczas obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Gdańsku. - Skoro pofatygowała się Angela Merkel, to po co Donald Tusk miałby przyjeżdżać? Tylko zepsułby te uroczystości. Donald Tusk jest na wylocie, nie odgrywa żadnej roli w Europie. Jego przyjazd byłby klęską - stwierdził Jerzy Targalski, który nawoływał do tego, żeby wciąż powtarzać, że II wojnę światową wywołały dwa państwa: Niemcy i Sowieci.  - Gdyby nie było porozumienia Adolfa Hitlera z Sowietami, to do II wojny by nie doszło, a na pewno by nie doszło w 1939 roku. Z powodu strat, które nam Niemcy zadały, Polska straciła 50 lat rozwoju - stwierdził Jerzy Targalski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Polskie Radio 24 / tb

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Dorota Kania

Gość: dr Jerzy Targalski (historyk, publicysta)

Data emisji: 03.09.2019

Godzina emisji: 07:09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Publicyści: obchody rocznicy wojny wzmocnią polski przekaz

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2019 12:00
W 80. rocznicy obchodów II wojny światowej weźmie udział 40 delegacji zagranicznych, w tym około 250 gości z całego świata. Przemówienia wygłoszą prezydenci Polski, Stanów Zjednoczonych i Niemiec. Publicyści, którzy byli gośćmi Michała Walczyka, mówili o randze planowanych w Polsce uroczystości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej w Polsce. Komentarz politologów

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2019 13:23
- Tam, gdzie jest prezydent Trump, tam patrzą oczy całego świata. Tym bardziej, że mówimy o 1 września, dacie kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bogumił Łoziński: liczę na prawdziwą narrację Donalda Trumpa o II wojnie światowej

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2019 19:29
- Niemcy i Rosja próbują relatywizować odpowiedzialność za II wojnę światową i w związku z tym liczę na to, że Donald Trump narzuci i przedstawi narrację tego, kto był agresorem w czasie II wojny światowej i to może bardzo mocno wybrzmieć - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Bogumił Łoziński z "Gościa Niedzielnego". Gościem audycji był także Jarosław Włodarczyk z Press Club Polska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

80. rocznica wybuchu II WŚ. "Przemówienie A. Dudy jednym z najlepszych w jego karierze"

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2019 19:40
- Dzisiejsze wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy było jednym z lepszych od czasów objęcia przez niego stanowiska głowy państwa - ocenił Łukasz Warzecha. Największe emocje wśród opinii publicznej wzbudziły słowa potępiające imperialistyczne zapędy Rosji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Parys: strona niemiecka cały czas czerpie zyski z II wojny światowej

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 08:00
-  Oczekuję, żeby majątek zabrany Związkowi Polaków w Niemczech, został zwrócony. To kilka skonfiskowanych kamienic, których do dziś dnia nie zwrócono - mówił w PR24 Jan Parys, były szef MON. - Do absolutna hańba. To wielki wstyd - dodał.
rozwiń zwiń