X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Mieczysław Ryba: PO ratuje się jak może w sposób nielogiczny i nieracjonalny

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 08:56
- Platforma Obywatelska nie szuka już pola bitwy gdzie jest w stanie wygrać, ale takiego gdzie przegra najmniej. W konflikcie o to czy małżeństwo to kobieta i mężczyzna nie ma złotego środka i na tym zyskuje PiS. Takie ideologiczne "pływanie" było dobre za czasów Donalda Tuska - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. 
Audio
  • 09.09.2019 Prof. Mieczysław Ryba o różnicach między PiS a PO
Uczestnicy konwencji programowej PiS w Lublinie
Uczestnicy konwencji programowej PiS w LublinieFoto: PAP/Wojtek Jargiło

Gość Polskiego Radia 24 komentował konwencje wyborcze Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej. Jego zdaniem PO-KO nie potrafi jasno określić się w kwestiach ideologicznych i światopoglądowych, co tylko pogrąża te ugrupowanie w oczach wyborców. 

Umniejszanie katastrofy

- Grzegorz Schetyna miał nadzieję, że przyklejając do siebie kandydatów z lewicy i SLD zadusi Lewicę i że jedynym opozycjonistą dla PiS będzie Koalicja Obywatelska. Ten konflikt cywilizacyjno-kulturowy pomiędzy PiS a Lewicą powoduje, że PO jest nijaka. PO szukała różnych pól, gdzie mogłaby stoczyć zwycięską bitwę, ale czegokolwiek nie wymyślą, to bardziej w nich to uderza niż w PiS. Kiedy wchodzą w socjal, są sto razy mniej wiarygodni - uważa profesor.

Marek Król 1200.jpg
Marek Król: zachowanie Grzegorza Schetyny wskazuje, że nie wierzy w zwycięstwo

Zdaniem rozmówcy kluczowym czynnikiem decydującem o unikalności PiS jest walka z dawnymi układami. - PO ratuje się jak może w sposób nielogiczny i nieracjonalny. PiS odniósł gigantyczny sukces, ponieważ miał odwagę wydać wojnę różnym mafiom, czego PO nie umiała zrobić. Dobrze to lukrował Donald Tusk, natomiast teraz lukier już nie działa. PO programowo próbuje naśladować PiS, nawet Małgorzata Kidawa-Błońska ma być taką drugą Beatą Szydło. Jesteśmy u progu umniejszania katastrofy tej partii - zaznaczył.

<<CZYTAJ TAKŻE>> Wiktor Świetlik: jak nie ma się pomysłu, to mówi się o "odbiurokratyzowaniu" Polski

Zaufanie procentuje

Prof. Mieczysław Ryba zwrócił także uwagę na inną ważną kwestię. - W ostatnich kilku wyborach rośnie frekwencja wyborcza. Ogrom społeczeństwa polskiego po 1989 r. nie miał przekonania, że polskie państwo jest wartością. Obecny wzrost zaufania do państwa jest niewyobrażalnym kapitałem. Państwo jest trwałe, kiedy społeczeństwo jest silnie z tym bytem związane. Konserwatyzm połączony z nowoczesnym państwem może stanowić o naszej sile - uważa.

Tomasz Siemoniak 1200.jpg
Tomasz Siemoniak: partia władzy wpada w zadyszkę

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

PR24/pkr

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: prof. Mieczysław Ryba (KUL)

Data emisji: 09.09.2019

Godzina emiscji: 09.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak