X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Marek Migalski o swojej kandydaturze do Senatu: daję wyborcom gwarancję powagi

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 09:01
- Kandyduję dlatego, że po drugiej stronie jest Prawo i Sprawiedliwość. Rządy tej partii w ciągu ostatnich czterech lat uważam za niszczące dla Polski – mówił w Polskim Radiu 24 Marek Migalski, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Senatu.
Audio
  • 18.09.19 Marek Migalski: być może są to ostatnie demokratyczne wybory w Polsce
18.09.19 Marek MigalskiM
18.09.19 Marek MigalskiMFoto: twitter.com/mmigalski

Marek Migalski mówił o motywach, które skłoniły go do startu w wyborach. - W moim okręgu wyborczym doszło do niespotykanej sytuacji. Obecny senator postanowił się sprawdzić w Sejmie, natomiast prawo i Sprawiedliwość wystawiło jako swoją kandydatkę na senatora jego żonę. Tego typu familiady nie ma w całym kraju. To był element rozstrzygający o mojej decyzji, by dać alternatywę wyborcom w moim okręgu. Być może będą chcieli zobaczyć w Senacie kogoś innego niż żonę obecnego senatora - mówił.

pap_20140512_1ND kopia 1200.jpg
Paweł Poncyliusz: sukcesy gospodarki to zasługa koniunktury, nie rządu

W okręgu, w którym startuje Marek Migalski od czterech lat wygrywa Prawo i Sprawiedliwość, gość przyznał, że jest to element wyzwania, które przed nim stoi. – Być może dzięki własne pracy uda mi się wyszarpać ten okręg PiS. O ile wybory do Sejmu są bardzo polityczne i wiadomo, że wyborcy kierują się preferencjami politycznymi, to wyborach do Senatu liczą się osobowości. Staram się pokazać, że daję wyborcom pewną gwarancję powagi – zaznaczył gość audycji. 

- Być może są to ostatnie demokratyczne wybory w Polsce. Mamy do czynienia z sytuacją podobną do tej na Węgrzech. Fidesz w drugiej kadencji tak zmieniło reguł gry, m.in. prawo wyborcze, rynek mediów, strukturę gospodarki, że konfrontacja w drugiej kadencji była dla opozycji bardzo niewygodna. Prawa opozycji są tak ograniczone, że wybory nie mają w pełni charakteru demokratycznego – zaznaczył kandydat do Senatu.

Rozmawiała Eliza Olczyk.

Polskie Radio 24/ak

--------------------------------------

Data emisji: 18.09.2019

Godzina emisji: 07:10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dr Maciej Onasz: rządy PO to okres zawiedzionych nadziei społecznych

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 11:11
- Prawo i Sprawiedliwość w momencie stabilnego rozwoju gospodarki mogło sobie pozwolić na kolejny krok w celu podniesienia poziomu życia obywateli. Tak jednoznacznego położenia na to nacisku nie mieliśmy nawet w 2015 r. Z punktu widzenia ugrupowania rządzącego jest to skuteczny ruch – mówił w Polskim Radiu 24 dr Maciej Onasz, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Daniel Milewski: opozycja została zawłaszczona przez Platformę Obywatelską

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 18:34
– To nie jest pierwszy raz kiedy Platforma Obywatelska coś sobie zawłaszcza. (…) W czasach rządów tej partii zawłaszczono środki z OFE. Politycy Platformy pozwalali na zawłaszczanie podatków, które powinny być zapłacone, a ostatecznie przepadły w dziurze VAT-owskiej – powiedział Daniel Milewski z Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń