X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

A. Warzocha: dla PO nie liczą się ludzie, tylko partyjny interes tej formacji

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 08:41
- Można z tego wyciągnąć smutne wnioski dla całej Polski. Sławomir Neumann to osoba, która funkcjonuje w życiu publicznym, bierze udział w debacie publicznej, odnosi się w swoich wypowiedziach do żywotnych problemów Polaków, uprawiając jednocześnie swoisty teatr - mówił o tzw. taśmach Sławomira Neumanna senator Artur Warzocha.
Audio
  • 07.10.2019 Artur Warzocha: Sławomir Neumann to ważny polityk Platformy Obywatelskiej
Senator Artur Warzocha
Senator Artur WarzochaFoto: PR24

TVP Info opublikowała nagranie rozmowy Neumanna z lokalnymi działaczami PO z Tczewa, która odbyła się pod koniec 2017 r. w Gdańsku. Polityk w wulgarny sposób wypowiada się na temat sytuacji w tym mieście; rozmowa dotyczy też ewentualnych zarzutów prokuratorskich dla związanych z PO prezydentów miast.

screen7.png
Joanna Lichocka: Polacy zobaczyli, że politycy Platformy nie są elitą

Artur Warzocha zwracał uwagę, że Sławomir Neumann był jedną z kluczowych postaci w Platformy Obywatelskiej – Tych słów nie mówi szeregowy poseł PO, tylko ważny polityk, szef klubu parlamentarnego, ścisła czołówka formacji, człowiek, który narzucał ton zarówno w polityce wewnętrznej partii ale również kształtował opinię publiczną – podkreślił i przypominał, że polityk mówił w nagranych rozmowach o wyborach samorządowych, że są one nieważne, służą tylko temu, aby PO utrzymała się na powierzchni i by zablokować kolejne cztery lata rządów PiS. -  Nie liczą się ludzie, ich problemy, nie liczą się lokalne społeczności, ale tylko i wyłącznie interes partyjny tej formacji – stwierdził gość audycji.

- Prawo i Sprawiedliwość oczekuje dyskusji na poziomie merytorycznym, rzeczowym, a nie na takim jaka przedstawił Sławomir Neumann, przewodniczący klubu, bliski współpracownik Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Jedno się mówi do kamer ustami marszałek w ramach kampanii wyborczej, a co innego za kulisami – zaznaczył senator PiS.

Sławomir Neumann poinformował w niedzielę, że składa rezygnację z przewodniczenia klubowi parlamentarnemu PO-Koalicja Obywatelska. Decyzja ma związek z opublikowanymi nagraniami.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Sebastian Kaleta: Sławomir Neumann powinien być zmieciony przez swoich kolegów ze sceny politycznej

Zapraszamy do wysłuchania zapisu audycji.

Rozmawiał Grzegorz Jankowski.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 07.10.2019

Godzina emisji: 07.35

Czytaj także

Taśmy Sławomira Neumanna. "Wypowiedzi skandaliczne, haniebne i niegodne"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 21:32
- Nagrane wypowiedzi Sławomira Neumanna są bardzo dobrym obrazem całej PO. To jest takie zdjęcie, które Platforma sama sobie zrobiła - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Karnowski, publicysta tygodnika "Sieci". Do tematu taśm Sławomira Neumanna odniosła się również Katarzyna Kozłowska z dziennika "Fakt".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Taśmy Sławomira Neumanna. Jarosław Porwich: to pokazuje, jak PO podchodzi do polityki

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 11:27
- Taśmy Sławomira Neumanna pokazują, jak działacze i liderzy Platformy Obywatelskiej podchodzą do polityki, do spraw, które się rozgrywają w naszym kraju. To jest wielki skandal - powiedział Jarosław Porwich w Polskim Radiu 24. Gośćmi "Sztuki słuchania" byli także Cezary Jurkiewicz, Paweł Kowal i Piotr Kusznieruk.
rozwiń zwiń