X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prezes zarządu PKN Orlen: do silnego państwa dochodzi się poprzez silną gospodarkę

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 18:15
- Nie znam państwa, które nie dochodziłoby do swojej siły poprzez silną gospodarkę. Od niej wszystko się zaczyna - mówił w Polskim Radiu 24 Daniel Obajtek.
Audio
  • 07.10.19 D. Obajtek: do silnego państwa dochodzi się poprzez silną gospodarkę (PR24)

W Jasionce pod Rzeszowem trwa Kongres 590, którego partnerem jest Polskie Radio. To już czwarta edycja wydarzenia, którego celem jest promocja innowacji i rozwoju polskiej przedsiębiorczości. Z tej okazji gościem Adriana Klarenbacha w Polskim Radiu 24 był prezes zarządu PKN Orlen Daniel Obajtek.

duda-Kongres1200.jpg
Prezydent: najważniejszy cel rządu to podnoszenie poziomu życia zwykłych obywateli

Daniel Obajtek: silna gospodarka drogą do silnego państwa

Z racji tematyki wydarzenia, podczas którego miała miejsce rozmowa, dominowały tematy gospodarcze. Prezes PKN Orlen podkreślał, że silna gospodarka ma wpływ na siłę i znaczenie państwa na arenie międzynarodowej.

- Do silnego państwa dochodzi się poprzez silną gospodarkę. Nie znam państwa, które nie dochodziłoby do swojej siły poprzez silną gospodarkę. Od niej wszystko się zaczyna. Jeśli mamy silną gospodarkę, to mamy dochody do budżetu - to nie są tylko dochody z podatków, to są dochody również z dywidendy, czyli z wypracowanych zysków - podkreślił Daniel Obajtek.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Jerzy Kwieciński: polskie finanse są przygotowane na wszystkie scenariusze

Przedstawiał także zakres inwestycji spółki i jej udział w rozwoju polskiej gospodarki. - PKN Orlen jest najbardziej wartościową firmą w Polsce, jej marka jest wyceniana na ok. 5 mld zł. Bardzo dynamicznie się rozwijamy, mamy pieniądze, więc inwestujemy nie tylko w zwiększenie produkcji, ale również w rozwój całej petrochemii - mówił Daniel Obajtek.

- Orlen szczególnie inwestuje w detal. Był czas, że nie inwestowano w stacje, czyli sprzedaż detaliczną, ale my zmieniliśmy to podejście, bo stacje benzynowe to nie tylko sprzedaż paliwa, ale 30 proc. to sprzedaż pozapaliwowa - dodał.

Prezes Orlenu: mamy się czym chwalić

Daniel Obajtek zapowiedział także rewolucję w działaniach Orlenu, która jest zaplanowana na najbliższe kilka lat. Jak podkreślił, właśnie teraz na Kongresie 590 ta rewolucja została przedstawiona.

- Posiadamy stacje nie tylko w Polsce, ale też w Niemczech pod marką STAR, w Czechach pod Benziną. Dziś ogłaszamy, że prowadzimy co-branding, czyli przez 2-3 lata będzie dwunazwa, np. STAR-Grupa Orlen, a za 3 lata przeprowadzimy re-branding, stacje będą pod marką Orlen - wyjaśnił.

Dodał, że jest się czym chwalić, bo obecnie Orlen jest nie tylko potentatem na rynku polskim, ale także zyskuje na znaczeniu poza granicami kraju. Podkreślił także, że firma, dzięki ogromnym zyskom, może prowadzić duże inwestycje, co wpływa na rozwój polskiej gospodarki.

- PKN Orlen w 2015 roku wpłacił do budżetu państwa 25 mld zł, a w 2018 roku wpłacił już 36 mld zł. Przez 8 lat rządów Platformy Obywatelskiej Orlen zarobił 2,9 mld zł, a przez 3,5 roku rządów Prawa i Sprawiedliwości było to 21 mld zł - podkreślił.

Więcej w nagraniu.

Rozmawiał Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/jmo

***

Data emisji: 07.10.2019

Godzina emisji: 15.33

Czytaj także

Leszek Skiba: państwo musi dostrzegać i wspierać wszystkich przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 10:39
- Aktywność państwa w rozwoju polskiej przedsiębiorczości powinna polegać na kwestiach regulacyjnych. Chodzi o to, by dostrzegać wszystkich: małych, średnich i dużych przedsiębiorców - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem 24 Leszek Skiba, wiceminister finansów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bogdan Rzońca (PiS): europosłowie KO nie widzą dobra polskiego państwa i rolnictwa

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 12:11
- To, co wyprawiają europosłowie Koalicji Obywatelskiej przechodzi ludzkie pojęcie. To szkodliwe dla Polski, ale takie osoby zostały wybrane - powiedział Bogdan Rzońca, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. - Przykrym jest, gdy polscy eurodeputowani atakują naszego kandydata na komisarza - dodał.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Mamiński: unowocześniamy polską kolej, a nasi klienci to doceniają

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 15:27
- Dziś koleją zarządzają osoby, które mają doświadczenie, pomysł i stoi za nimi to, że coś w swoim życiu zrobili z sukcesem, a nie mówili, że sukces będzie "za chwilę". Wozimy więcej pasażerów, więcej towarów i unowocześniamy polską kolej. Nasi klienci wybierają ten środek transportu - powiedział uczestniczący w Kongresie 590 w Jasionce Krzysztof Mamiński, prezes Grupy PKP S.A.
rozwiń zwiń