X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

A. Bittel: nasza gospodarka staje się liderem w środkowej Europie

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 18:05
- Polska gospodarka jest gospodarką rosnącą, która rozwija się dynamicznie w każdym sektorze i powoli staje się liderem w rejonie środkowoeuropejskim. Mamy taż ambicje, aby stawała się liderem w całej Europie - powiedział uczestniczący w Kongresie 590 w Jasionce Andrzej Bittel, wiceminister infrastruktury. 
Audio
Andrzej Bittel
Andrzej BittelFoto: PAP/Tomasz Gzell

- Jasionka jest miejscem, w którym można dokonywać podsumowań i programować przyszłość, aby jeszcze lepiej rozwijać polską gospodarkę. Moim zadaniem jest to, aby przeciwdziałać wykluczeniu, np. Lubin został przywrócony kolei pasażerskiej. Służy temu także budowa infrastruktury drogowej czy odtwarzanie PKS. Chodzi o to, by budować spójny system transportu zbiorowego - zaznaczył wiceminister.

- Z poziomu rządowego inwestujemy duże pieniądze w usprawnienie relacji komunikacyjnych i myślę, że czas dojazdu z Rzeszowa do centrum Polski będzie się zmniejszał - dodał.

Owoce konsekwentnej pracy

Gość Polskiego Radia 24 odniósł się także do zarzutów odnośnie do nowego rozkładu kolejowego. - Rzekomo miałby zdemolować aglomerację warszawską. Jest to oczywista nieprawda. Wszyscy się zgadzamy co do rozwoju kolei, bo jest ona najbezpieczniejszym i najbardziej ekologicznym środkiem transportu. Oferta PKP Intercity jest na tyle konkurencyjna, że jeśli mam wybór, to wybieram kolej - zaznaczył.

Krzysztof Mamiński Jasionka 1200.jpg
Krzysztof Mamiński: unowocześniamy polską kolej, a nasi klienci to doceniają

- Grupa PKP przyniosła 1 mld zł zysku w zeszłym roku. To świadczy o zmianie stosunku do majątku publicznego. Rozwijamy połączenia pasażerskie, PKP Intercity zwiększyło liczbę pasażerów o 50 proc. To oznacza, że można, tylko trzeba pracować konsekwentnie, aby oferta była jak najlepsza. Nasze działania powodują, że pasażerów przybywa - podkreślił rozmówca.

- Wprowadzamy najnowsze technologie i rozwiązania do systemów kierowania ruchem, ale potrzebujemy też specjalistów wysokiej klasy do pracy na kolei. Polska kolej korzysta ze wszystkich możliwych rozwiązań dla siebie dostępnych - podsumował Andrzej Bittel.

***

Rozmawiał Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/pkr

-------------------

Data emisji: 08.10.2019

Godzina emisji: 17:17

Czytaj także

A. Bittel: Krajowy Program Kolejowy jest zaawansowany w 60 procentach

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 17:25
Krajowy Program Kolejowy (KPK), wart ponad 66 mld zł, obowiązuje do 2023 r. - powiedział wiceminister ds. kolei Andrzej Bittel. Zaznaczył, że wartość prac zrealizowanych i będących w trakcie realizacji w ramach programu to 38,5 mld zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Adamczyk: inwestycje w infrastrukturę kolejową PKP za 100 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 16:45
Realizowana przez PKP modernizacja i rozbudowa infrastruktury kolejowej, w tym remont ok. 200 dworców i przebudowa szlaków, pochłonie w najbliższych latach 100 mld zł – zapowiedział w piątek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
rozwiń zwiń