X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marek Zagórski: dzięki nowym technologiom jesteśmy coraz bardziej bezpieczni

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 22:03
- Gdyby nie postęp cyfryzacji, byłyby inne zagrożenia. Obie wojny światowe miały miejsce wówczas, gdy cyfryzacji jeszcze nie było. Jak twierdzi jeden z amerykańskich uczonych, dzięki nowym technologiom paradoksalnie jesteśmy bardziej bezpieczni i nasze bezpieczeństwo jest zdecydowanie bardziej umocnione - powiedział obecny na Kongresie 590 w Jasionce Marek Zagórski, minister cyfryzacji. 
Audio
  • 09.10.2019 Marek Zagórski o cyfryzacji i sztucznej inteligencji

- Kiedy pojawia się nowa technologia, zawsze niesie za sobą ona korzyści i zagrożenia. Gdy pojawiły się samochody, pojawiły się wielkie korzyści, ale także wypadki drogowe i smog. Musimy być gotowi na walkę ze zjawiskami negatywnymi, bo dużą pokusą jest tutaj np. to, aby coś ukraść. Czasami wiemy jaki to rodzaj ataków, a w większości mają charakter pospolity, lecz czasami chcą też zdestabilizować system państwa - zaznaczył.

Pytania filozoficzne

5g free 1200.jpg
Minister cyfryzacji: szerokopasmowy internet w szkołach to rewolucja

Gość Polskiego Radia 24 podjął się próby zdefiniowania "sztucznej inteligencji". - Ma bardzo wiele różnych pojęć. Czasami to zwykłe algorytmy powodujące, że możemy realizować pewne czynności powtarzalne. Traktuję to jako rozwiązanie, które wykorzystuje podobne mechanizmy zachodzące w ludzkim mózgu, aby móc realizować pewne procesy bez emocji. To, czy jesteśmy mieć całkowitą kontrolę nad tymi mechanizmami to pytanie filozoficzne - uważa.

- W 2000 r. nie było kataklizmu ani armagedonu, który wówczas zapowiadano. Rozmawiamy dziś o tym czy dojdziemy do takiego poziomu sztucznej inteligencji, która przestanie spełniać polecenia człowieka. Abyśmy mogli się przed ustrzec, musimy od początku stawiać na zachodni model wartości, który leży u podstaw naszej cywilizacji. Jeśli na rozwój będziemy patrzeć z perspektywy człowieka jako podmiotu, to dyskusje filozoficzne pozostaną dyskusjami filozoficznymi - dodał minister cyfryzacji. 

***

Rozmawiał Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/pkr

-------------------

Data emisji: 08.10.2019

Godzina emisji: 21:35

Czytaj także

Prezydent Andrzej Duda: Polska coraz bliżej rewolucji przemysłowej

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 16:10
Prezydent Andrzej Duda powiedział, że Polska jest w światowej czołówce krajów, jeśli chodzi o dostęp do internetu i jego prędkość. Prezydent wziął udział w zorganizowanym w Belwederze podsumowaniu konferencji "Perspektywy dla rozwoju Internetu Rzeczy w Polsce".
rozwiń zwiń