X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Tomasz Pietryga o wyroku TSUE: określenie zasad gry na przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 12:00
- Wyrok Unijnego Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu wywołuje dyskusję nt. roli, kształtu i przyszłości Unii Europejskiej - stwierdził Mateusz Kosiński ("Tygodnik Solidarność"). O wyroku TSUE mówił w PR24 także Tomasz Pietryga ("Rzeczpospolita").
Audio
  • 5.11.2019. "Temat Dnia PR24". Goście: Tomasz Pietryga "Rzeczpospolita" i Mateusz Kosiński ("Tygodnik Solidarność").
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/corgarashu

Unijny Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu orzekł, że ustawa o sądach powszechnych, wprowadzająca zasady przechodzenia sędziów w stan spoczynku była sprzeczna z prawem unijnym

Mateusz Kosiński mówiąc o wyroku TSUE w Polskim Radiu 24 stwierdził, że skłania on do zadania pytania, jaka jest dziś rola państw narodowych, nie tylko Polski, w Unii Europejskiej? - Warto się nad tym zastanowić, skoro okazuje się, że kompetencje traktatowe nie zawsze są przestrzegane - zauważył Mateusz Kosiński.


TSUE określa zasady gry na przyszłość

Tomasz Pietryga ("Rzeczpospolita") mówił słuchaczom PR24 o tym, dlaczego jego zdaniem Trybunał nie zdecydował się na wycofanie skargi przeciwko Polsce, choć mógł z takiej możliwości skorzystać. - Uznał, że sprawa jest doniosła i należy określić zasady gry na przyszłość. Wyrok nie ma praktycznego znaczenia - wyrok nie obliguje bowiem Polski do jakiegoś ruchu legislacyjnego - stwierdził publicysta. Gość PR24 wyrok ocenił krytycznie, bo jest to - w jego opinii - "tworzenie nowych kompetencji". - To kolejny krok. Choć nie mamy wyraźnych podstaw traktatowych, to możemy wypowiadać się ws. wymiaru sprawiedliwości suwerennych państw - przekonywał zastępca red. naczelnego "Rzeczpospolitej".

Czytaj także:

tsue free 1200.jpg
Prof. T. Grosse: wymiar sprawiedliwości to kompetencja Polski, a nie TSUE

Więcej w nagraniu.

Goście audycji: Tomasz Pietryga ("Rzeczpospolita") oraz Mateusz Kosiński ("Tygodnik Solidarność")

Rozmawiał Ryszard Gromadzki 

Data emisji: 05.11.2019

Godzina emisji: 11.35, 11.40

Polskie Radio 24/ IAR/tb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Witold Waszczykowski: spór o praworządność miał charakter ideowy

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 21:01
- Rozmawiamy z Ursulą von der Leyen, czy to przyniesie rezultaty pokaże czas. Wielokrotnie podkreślałem, że spór o praworządność z Komisją Europejską ma charakter światopoglądowy – mówił w Polskim Radiu 24 Witold Waszczykowski, poseł do Parlamentu Europejskiego.
rozwiń zwiń