X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Andrzej Grzyb: konstytucja z 1997 r. w wielu obszarach jest bardzo dobra

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 10:52
- Prezydent Andrzej Duda i marszałek senior Antoni Macierewicz powoływali się w Sejmie na szacunek do obecnej konstytucji, która była wielokrotnie kwestionowana w debacie publicznej. Należy szanować to, co mamy, bo obecna konstytucja jest w wielu obszarach bardzo dobra - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Grzyb, poseł PSL.
Audio
  • 14.11.2019 Andrzej Grzyb o obecnej konstytucji i nowej kadencji Sejmu
Andrzej Grzyb
Andrzej GrzybFoto: PR24/RB

Rozmówca odniósł się również do zapisów w konstytucji dotyczących definicji małżeństwa i obrony życia poczętego. - To zapisy, z powodu których PSL głosował za konstytucją z 1997 r. To niezmiernie ważne artykuły i jako PSL jesteśmy do nich przywiązani. Warto przypomnieć, że jedna z propozycji zmiany ustawy dot. ochrony życia została odrzucona przez Trybunał Konstytucyjny - zauważył. 

- Zarówno marszałek senior jak i prezydent powoływali się w Sejmie na szacunek do obecnej konstytucji, która była wielokrotnie kwestionowana w debacie publicznej. Powstała refleksja, że należy szanować to, co mamy, bo obecna konstytucja jest w wielu obszarach bardzo dobra. Zabezpiecza ona wiele podstawowych wartości, o które powinniśmy dbać. - zwrócił uwagę. 

jarosaw Rzepa 1200.jpg
Jarosław Rzepa (PSL): zamierzamy dalej budować Koalicję Polską

"Polski parlament jest bardziej kompaktowy"

Gość Polskiego Radia 24 porównał także funkcjonowanie europarlamentu i polskiego Sejmu. - Nasz parlament jest bardziej kompaktowy niż europejski. Zasadniczą różnicą jest również prowadzenie obrad oraz reżim czasowy. To tłumacze wyznaczają rytm pracy. Są skłonni przedłużyć swoją pracę o 5 czy 10 min i wtedy można toczyć debatę tylko w języku angielskim. Wielokrotnie było tak, że kończyliśmy obrady bez obecności tłumaczy kabinowych - stwierdził.  

Wyjaśnił on także procedurę głosowania w Parlamencie Europejskim. - Stanowiska grup politycznych są jasne w określonych sprawach. Skoro liderzy frakcji wskazują, że ich ugrupowania będą głosowały w dany sposób, uznaje się, że cała frakcja będzie głosowała w ten sposób. Kiedy jest jaka wątpliwość, pojawia się głos z sali wzywający do sprawdzenia. Niektóre głosowania są zaś przygotowane znacznie wcześniej, np. budżetowe i są one w całości głosowane w sposób imienny - dodał.  

Dariusz Klimczak 1200.jpg
Dariusz Klimczak: Władysław Kosiniak-Kamysz to przyszłość polskiej polityki

"Prawyborów raczej nie będzie"

Jego zdaniem Władysław Kosiniak-Kamysz może być kandydatem PSL w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. - Stanie się on kandydatem na prezydenta, gdy konwencja wyborcza PSL podejmie taką decyzję. Obecnie jest on zgłoszony jako osoba, która stawi się na konwencji jako kandydat na kandydata - przyznał poseł. 

- Z przebiegu dotychczasowych rozmów nie wydaje mi się, aby było możliwe przeprowadzenie prawyborów w opozycji i wybranie jednego wspólnego kandydata - podsumował. 

***

Więcej w nagraniu.

Rozmawiał Michał Rachoń.

Polskie Radio 24/pkr

--------------------------------------

Data emisji: 14.11.2019

Godzina emisji: 09.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sondaż prezydencki: M. Kidawa-Błońska i R. Trzaskowski wyraźnie przegrywają z A. Dudą

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 06:52
Po ok. 28 proc. - tyle głosów w I turze wyborów prezydenckich otrzymaliby dziś zarówno Małgorzata Kidawa-Błońska, jak i Rafał Trzaskowski. Oboje wyraźnie przegrywają z Andrzejem Dudą i równie wyraźnie pokonują trzeciego w stawce Władysława Kosiniaka-Kamysza - wynika z sondażu IBRiS "Dziennika Gazety Prawnej" i radia RMF FM.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aborcja eugeniczna. Obrońcy życia apelują o zmiany w prawie

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 08:57
W liście otwartym wysłanym do posłów i senatorów nowych kadencji wyrażono prośbę o usunięcie tzw. przesłanki eugenicznej z ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży.
rozwiń zwiń

Czytaj także

T. Sakiewicz: z G. Schetyną jako liderem opozycja nie wygra kolejnych wyborów

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 09:47
- Zyskiem Prawa i Sprawiedliwości w związku z sytuacją w Senacie jest wzmocnienie Grzegorza Schetyny. Marzeniem Jarosława Kaczyńskiego jest, by Grzegorz Schetyna utrzymał się jak najdłużej. Ten lider zapewnia, że opozycja nie wygra kolejnych wyborów - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej". Gośćmi "Debaty poranka" byli również Katarzyna Kozłowska, redaktor naczelna "Faktu" i publicysta Piotr Pałka.
rozwiń zwiń