Sławomir Potapowicz: prezydenta Warszawy ocenia się niesprawiedliwie

2019-11-22, 12:45

Sławomir Potapowicz: prezydenta Warszawy ocenia się niesprawiedliwie
Sławomir Potapowicz (Nowoczesna). Foto: PR24/AK

- Jednym z sukcesów Rafała Trzaskowskiego są chociażby środki przeznaczone na istniejące żłobki i zwiększona tam liczba miejsc. W Warszawie powstają również nowe żłobki i przedszkola. Uważam, że jest on niesprawiedliwie oceniany. W skali od 1 do 6 wystawiłbym mu 5 z plusem - powiedział w Polskim Radiu 24 Sławomir Potapowicz z Nowoczesnej.

Posłuchaj

22.11.2019 Sławomir Potapowicz o prezydenturze Rafała Trzaskowskiego i aktualnych wydarzeniach politycznych
+
Dodaj do playlisty

- Prezydenturę Rafała Trzaskowskiego będzie można ocenić dopiero po upływie całej kadencji. Niektórzy komentatorzy nieuczciwie stawiają sprawę. Dlaczego, mówiąc o awarii Czajki, nie mówi się równocześnie o potężnych nakładach pieniężnych przeznaczonych na oświatę? - zauważył polityk.

"Jest progres"

- Rafał Trzaskowski jest niesprawiedliwie oceniany. Jednym z jego sukcesów są chociażby środki przeznaczone na żłobki i zwiększona tam liczba miejsc. Powstają również nowe żłobki i przedszkola. W tym roku otworzyliśmy kilka, a planowane są kolejne inwestycję, w związku z czym tutaj jest progres. Kolejną kwestię jest walka ze smogiem, na którą również przeznaczono olbrzymi budżet. Niedocenianie tego przypadku i tej sytuacji jest nieuczciwe. Całościowo w skali od 1 do 6 wystawiłbym Rafałowi Trzaskowskiemu 5+ - ocenił. 

Powiązany Artykuł

EN_trzaskowski-1200.jpg
Kontrowersyjne decyzje i szereg kryzysów. "Trudny" rok R. Trzaskowskiego

- Wiele kwestii jest przedstawianych nieuczciwie. W procedurze sądowej odzyskaliśmy obiekt Skry, jednak prezes nie chce wydać nam kluczy i nie możemy tam wejść, w związku z czym toczy się obecnie postępowanie sądowe. Jesteśmy gotowi, aby rozpocząć tam inwestycje pod nazwą "Skra". Obowiązuje nas jednak prawo. Fałszywe są stwierdzenia, że miasto nie chce tam wejść - zwrócił uwagę.

<<CZYTAJ TAKŻE>> S. Kaleta: R. Trzaskowski nie potrafi realizować własnych obietnic

Gość Polskiego Radia 24 odniósł się również do niektórych wyzwań stojących przed ratuszem. - Przed radą Warszawy stoi kwestia problemu hałasu, który zaczyna być dominującym elementem obok smogu, jako szkodzący zdrowiu. Na pewno będzie to tematem debaty wewnętrznej w radzie miejskiej - zapowiedział.

- Białołęka jest najlepiej i najmocniej rozwijającą się dzielnicą Warszawy. Trzeba przemyśleć i zdecydować czy jest tam potrzebna linia metra, czy połączenie tramwajowe z Bielan jest wystarczające. W tej chwili trwają prace przygotowujące linię torów na Białołękę. Być może potrzebna będzie kolejna linia torów. Dużo problemów jest tam również z budową szkół i przedszkoli, a w tym roku podjęliśmy tam decyzję o budowie szkoły średniej, której brakowało - zauważył.

"PO dokona właściwego wyboru"

Powiązany Artykuł

zalewski 2.jpg
Paweł Zalewski: bardzo dobrze, że Jacek Jaśkowiak stanie do rywalizacji w prawyborach

- Jeżeli w II turze wyborów prezydenckich znajdzie się kandydat wskazany przez PO-KO, nawet przedstawiciele Lewicy powinni zdecydować się na kandydata, który jest niewskazany na PiS. Władysław Kosiniak-Kamysz jest ciekawym kandydatem, ale pytanie czy będzie w stanie skupić wokół siebie szerszy elektorat niż 8 czy 9 proc., które Koalicja Polska zdobyła w wyborach. Myślę jednak, że to kandydat PO-KO będzie rywalizował z prezydentem Dudą. Jestem przekonany, że PO dokona właściwego wyboru kandydata na prezydenta Polski - przyznał rozmówca.

Sławomir Potapowicz opisał także Adriana Zandberga z Lewicy. - Było już wiele postaci, które wypływały po jednym wystąpieniu i budowano wokół nich narrację, jakimi to nie będą "zbawcami". Histeria wokół wystąpienia Adriana Zandberga jest dla mnie niezrozumiała. Rozumiem zachwyt środowisk lewicowych, ale dla mnie jako liberała nie do przyjęcia są niektóre postulaty Zandberga - podsumował.

***

Więcej w nagraniu.

Polskie Radio 24/pkr

---------------------------------------

Data emisji: 22.11.2019

Godzina emisji: 11.35

Polecane

Wróć do strony głównej