X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marek Sawicki: doceniamy wszystkie środowiska z Koalicji Polskiej

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 16:24
- Szanujemy to, co wniosły do Koalicji Polskiej inne środowiska polityczne. Utrzymujemy jednak własną nazwę klubu i nazwę partii. Historia i tradycja są dla nas wartością nawet pomimo tego, że niektóre środowiska z Koalicji Polskiej nie utożsamiają się z historią PSL - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Sawicki z PSL.
Audio
  • 26.11.2019 Marek Sawicki o sytuacji wewnątrz Koalicji Polskiej i wyborach prezydenckich
Poseł Marek Sawicki (PSL)
Poseł Marek Sawicki (PSL)Foto: T. Barański/PR24

- W programie uzgodnionym w kampanii wyborczej wpisaliśmy cele programowe, które te środowiska chcą zrealizować i to wystarczający dokument do budowy Koalicji Polskiej. W przyszłości chcemy zarejestrować Koalicję Polską jako podmiot prawny - mówił gość Polskiego Radia 24. 

- Musimy docenić wszystkie środowiska Koalicji Polskiej i uszanować to, co wzniosły do wspólnego wiana. Na tym polegają również wspólne rozmowy. Paweł Kukiz dostał misję budowania Koalicji Polskiej w formule "parasola", gdzie każdy z podmiotów, który będzie się tu włączał, będzie niezależny. Utrzymujemy jednak nazwę klubu i nazwę partii. Historia i tradycja jest dla nas wartością, choć niektóre środowiska z KP nie utożsamiają się z historią PSL. Przykładem jest tu właśnie Paweł Kukiz, który nie utożsamia się w pełni z PSL, ale formuła KP mu odpowiada - zaznaczył.

<<CZYTAJ TAKŻE>> T. Żółciak o zarzutach wobec marszałka Senatu: mamy za mało faktów

"Utrzymujemy dobre tempo"

Marek Sawicki odniósł się również do aktualnych wydarzeń politycznych. - Mamy pewien trend sondażowy na polskiej scenie politycznej. Kiedy pojawiała się nowa propozycja liberalna Koalicji Obywatelskiej, to ich przeszacowywano. Kiedy była propozycja Nowoczesnej, było podobnie. Dzisiaj mamy zachwyty nad Lewicą i Konfederacją. Te ostatnie ugrupowanie z pewnością martwi Jarosława Kaczyńskiego i PiS i dobrze by było, gdyby PiS strzegło prawej flanki - przyznał polityk.

Władysław Teofil Bartoszewski 1200.jpg
Władysław T. Bartoszewski: lider PSL może wygrać wybory prezydenckie

- Utrzymujemy dobre tempo. Jesteśmy przed KO i Lewicą, bo te ugrupowania nie mają jeszcze kandydata na prezydenta. My go mamy i będziemy już prowadzili kampanię. Kandydat KO, Jacek Jaśkowiak, jeżeli wygra w prawyborach, będzie gwarantem kontynuacji polityki Grzegorza Schetyny. Myślę, że wygra ten kandydat, którego będzie chciał lider PO. Kibicuję Schetynie i Jaśkowiakowi, aby ten manewr im się udał, bo Władysław Kosiniak-Kamysz będzie miał więcej miejsca na środku sceny politycznej - podsumował. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Polskie Radio 24/pkr

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Marek Sawicki

Data emisji: 27.11.2019

Godzina emisji: 14:35

Czytaj także

M. Motyka: w wyborach trzeba będzie pozyskać elektorat A. Dudy

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 17:16
– Prezydent Andrzej Duda prowadzi kampanię od czerwca 2015 r. Trzeba mu oddać, że jest na tym polu bardzo aktywny, objeżdża całą Polskę. Nawet niechętni mu publicyści to zauważyli. Apelujemy, żeby starać się do dogonić, a nie czekać w blokach startowych – powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Miłosz Motyka, rzecznik PSL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karol Gac: opozycja będzie próbowała przypominać o sobie w Senacie

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2019 11:26
- Osobowość marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego może być zarówno atutem, jak i przeszkodą w PO. Ma on w sobie zbyt dużo megalomanii. Co prawda w polityce jest od dawna, ale nikt nie spodziewał się po nim takiej funkcji - powiedział w Polskim Radiu 24 Karol Gac z "Do Rzeczy". Gośćmi audycji byli również Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej oraz Jerzy Mosoń z "Polish Market". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bartosz Kownacki: Lewica stara się nas krytykować merytorycznie

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 22:01
- Demokracja nie polega na tym, że ktoś jest wybierany przez cwaniactwo i oszustwo. Ten wybór powinien być świadomy i przemyślany. Obserwując głosowanie do Krajowej Rady Sądownictwa obawiam się, że przyszłość parlamentu rysuje się jednak w kontynuacji jazgotu politycznego - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Bartosz Kownacki z PiS. 
rozwiń zwiń