X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jakub Kajmowicz: Nord Stream 2 jest realizowany pod parasolem rządu w Berlinie

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2019 17:55
- Znaczenie sankcji nałożonych na firmy, które biorą udział w budowaniu Nord Stream 2 byłoby większe gdyby zostały nałożone wcześniej - mówił w PR24 Jakub Kajmowicz, redaktor naczelny w Energetyka24.com.
Audio
  • Jakub Kajmowicz o sankcjach na Nord Stream 2 ("Temat Dnia/Gość PR24")
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Leonid Eremeychuk / Shutterstock

Donald Trump podpisał ustawę wprowadzająca sankcje dotyczące budowy gazociągu Nord Stream 2. Restrykcje obejmują firmy zaangażowane w realizację inwestycji. Jeszcze przed podpisaniem ustawy specjalizująca się w układaniu rurociągów podmorskich szwajcarsko-duńska firma Allseas zawiadomiła, że wstrzymała prace przy budowie rurociągu.

all12.jpg
Wiceszef MSZ: Nord Stream 2 narzędziem polityki gospodarczej i militarnej Rosji

"Mieszanie się w wewnętrzne sprawy"

- Projekt Nord Stream 2 jest już w finalnym etapie budowy, możliwe jest tylko opóźnienie jego otwarcia - komentował ekspert.

Rzeczniczka kanclerz Niemiec oznajmiła w komunikacie, że rząd tego kraju "ubolewa z powodu przyjęcia przez USA sankcji  wymierzonych w firmy budujące gazociąg Nord Stream 2". Berlin traktuje je jako mieszanie się w wewnętrzne sprawy kraju.

- Jakakolwiek odpowiedź na amerykańskie sankcje ze strony Unii Europejskiej jest kompromitacją, bo projekt Nord Stream 2 demoluje i szkodzi europejskiej solidarności w sektorze energetycznym - dodał gość PR24.

"Nord Stream pod parasolem Berlina"

nord stream 1200 shutterstock.jpg
"Opóźnione o co najmniej rok". Eksperci o sankcjach USA na Nord Stream 2

Podkreślił, że nie jest tajemnicą, że państwa które protestują przeciwko sankcjom, są zaangażowane w czerpanie zysków w przyszłości z gazu płynącego Nord Stream 2  a cały projekt jest realizowane pod parasolem rządu w Berlinie.

- Amerykańskie wsparcie dla pewnego rodzaju rewolucji energetycznej, jaka dokonuje się w naszym regionie jest kluczowe, bo na rynku gazu jest tak, że nie każdy handluje z każdym i wiarygodność ma bardzo duże znaczenie.

Dlatego to, że mamy długoterminową umowę z Amerykanami, że gazu z Ameryki będzie coraz więcej, jest przebiciem szklanego sufitu – mówił  Jakub Kajmowicz. Dodał, że Polska w ostatnich latach zrywa z doktryną, że gaz płynie tylko z Rosji.

 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzi: Błażej Prośniewski
Gość: Jakub Kajmowicz, portal Energetyka24.com
Data emisji: 21.12.2019
Godzina emisji: 17.06

PR24/jj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krytyka Niemiec ze strony Donalda Trumpa. „Mocno współgrają z Rosją”

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2018 11:46
– Kupowanie przez Niemcy gigantycznych ilości surowców energetycznych od Rosji, głównie gazu, jest dozbrajaniem tego państwa – powiedział poseł Tomasz Rzymkowski z Kukiz’15. W audycji „7x24” podsumowanie najważniejszych wydarzeń politycznych minionego tygodnia, w tym szczytu NATO, który w dniach 11-12 lipca odbył się w Brukseli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

T. Wójcik: Rosja realizuje program zdobycia energetycznego rynku Europy

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2019 14:00
- Rosja zaszantażowała gospodarkę duńska, głównie przemysł spożywczy i piwowarski. Chodziło o to, żeby Rosja odblokowała zakaz importu piwa duńskiego. Rosja to potężny rynek i szkoda płynąca z zablokowania tego rynku jest jednak ogromna - w ten sposób w Polskim Radiu 24 Teresa Wójcik z biznesalert.pl skomentowała zgodę Danii na ułożenie gazociągu Nord Stream 2 w duńskich wodach.
rozwiń zwiń