X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Nagrania CBA ws. "willi Kwaśniewskich". Piotr Woyciechowski: zadano kłam narracji "agenta Tomka"

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 12:04
- Mariusz Kamiński, Maciej Wąsik oraz inne osoby, które były postawione w stan oskarżenia, zostały ukarane za to, że dotknęły kogoś niedotykalnego w rzeczywistości III RP. (…) Cały łańcuch poszlak wskazuje, że faktycznie władającą tzw. willą Kwaśniewskich była Jolanta Kwaśniewska - powiedział Piotr Woyciechowski, ekspert ds. służb specjalnych.
Audio
  • Piotr Woyciechowski o materiałach ws. tzw. willi Kwaśniewskich opublikowanych przez CBA ("Temat dnia/Gość PR24")

Blisko 400 stron, w tym raport dotyczący śledztwa mający 78 stron oraz kilka plików z nagraniami mp3. Centralne Biuro Antykorupcyjne opublikowało materiały ze śledztwa dot. willi w Kazimierzu Dolnym.

Karol Rabenda 1200 kopia.jpg
Karol Rabenda ws. "willi Kwaśniewskich": jest mataczenie, a sprawa ma drugie dno

Akcja nie tylko z pobudek politycznych

O odtajnienie materiałów śledztwa prowadzonego obecnie przez Prokuraturę Regionalną w Katowicach do ministra sprawiedliwości prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry zwrócił się minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński. Chodzi o postępowanie określane przez media, jako sprawa willi w Kazimierzu Dolnym.

- Dobrze się stało, że wyciągnięto tę sprawę niejako w odpowiedzi na zarzuty ze strony "agenta Tomka". Upublicznione materiały zadają całkowity kłam jego narracji, że sprawa tzw. willi Kwaśniewskich była jedynie polowaniem z pobudek politycznych ze strony CBA i osobiście Mariusza Kamińskiego. Operacja CBA została zrealizowana podręcznikowo, jeżeli chodzi o funkcję operacyjną i zgodnie z prawem pod kątem procesowym - ocenił Piotr Woyciechowski.

Pierwsze informacje już w 2006 roku

żaryn 1200 ppa.jpg
Żaryn: według materiałów CBA właścicielami willi byli Kwaśniewscy

Pod koniec stycznia były agent CBA Tomasz Kaczmarek, znany jako "agent Tomek", w wyemitowanym w TVN24 reportażu oskarżył szefa MSWiA, ministra koordynatora służb specjalnych, byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego, a także byłego wiceszefa Biura Macieja Wąsika o wywieranie na niego nacisków podczas operacji dotyczącej rzekomej willi Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich.

Według Kaczmarka dowody zebrane w operacji dotyczącej willi, która miała rzekomo należeć do byłej pary prezydenckiej, są wynikiem rozkazów i poleceń Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. 

- Sądzę, że po publikacji materiałów zarzuty Kaczmarka, iż sprawa miała charakter wyłącznie polityczny i nieuzasadniony faktycznymi informacjami, jakie pojawiły się już w nagranej w 2006 roku rozmowie Józefa Oleksego, są nieaktualne. (…) Cały łańcuch poszlak mówi, że faktycznie władającą tzw. willą Kwaśniewskich była pani Jolanta Kwaśniewska - wskazał Woyciechowski.

"Ukarani za dotknięcie kogoś niedotykalnego"

willa 1200.jpg
"Nie może być mowy o naciskach". Poseł PiS o materiałach ws. "willi Kwaśniewskich"

Na początku lutego szef CBA Ernest Bejda zapewniał, że z materiału CBA wynika, iż nieruchomość w Kazimierzu Dolnym była w faktycznym posiadaniu i zarządzaniu Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich i jest na to wiele dowodów.

- Mariusz Kamiński, Maciej Wąsik oraz inne osoby, które były postawione w stan oskarżenia, zostały ukarane za to, że dotknęły kogoś niedotykalnego w rzeczywistości III RP - stwierdził Piotr Woyciechowski.

Zaznaczył, że do tej pory "państwo polskie nie odpowiedziało na pytanie, czy mieliśmy skorumpowanego prezydenta, czy nie". - Pytanie o jego źródła dochodu nie znajduje odpowiedzi. Ta sprawa nadal "wisi". (…) Jakiego prezydenta mieliśmy przez dwie kadencje ze strony środowiska lewicowego, postkomunistycznego. Czy był skorumpowany, czy nie, czy operował finansami, których pochodzenie jest niewiadome? - zastanawiał się były członek Komisji Weryfikacyjnej ds. Wojskowych Służb Informacyjnych.

***

Audycja: "Temat dnia/GośćPR24"
Prowadzący: Michał Rachoń
Gość: Piotr Woyciechowski, ekspert ds. służb specjalnych 
Data emisji: 12.02.2020
Godzina emisji: 10.12

PAP/Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Kupili w Kazimierzu całe wzgórze. Jasio się wygadał". Fragmenty rozmów z materiałów CBA

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 21:30
- Kwaśniewski kupił sobie dom w Kazimierzu, ale podstawił swojego kolesia - mówił o sobie w 2007 r. prezes Budimexu Marek Michałowski, nawiązując do rozmowy Józefa Oleksego z Aleksandrem Gudzowatym. Materiały, z których wynika, że właścicielami willi było w istocie małżeństwo Kwaśniewskich, ujawniło Centralne Biuro Antykorupcyjne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

CBA chce prześwietlać dochody parlamentarzystów

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 06:45
Centralne Biuro Antykorupcyjne interesuje się stanem majątkowym senatorów i posłów. Po stronie opozycji nie brak opinii, że działanie ma kontekst polityczny - informuje środowy "Dziennik Gazeta Prawna".
rozwiń zwiń