X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Turystyka w czasach koronawirusa. Czy warto rezygnować z wykupionego wyjazdu?

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2020 15:50
- Obecnie biura podróży proponują vouchery dla podróżnych, którzy chcą zrezygnować z wykupionego już wyjazdu - stwierdziła w Polskie Radiu 24 dr Dominika Czechowska, ekspert ds. rynku turystycznego Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku.
Audio
  • Dominika Czechowska o wpływie epidemii koronawirusa na rynek turystyki (Temat dnia / Gość PR24)
Pasażerowie z Mediolanu, zgodnie z wprowadzonymi przez lotnisko Kraków-Balice procedurami, zostali poddani badaniu
Pasażerowie z Mediolanu, zgodnie z wprowadzonymi przez lotnisko Kraków-Balice procedurami, zostali poddani badaniuFoto: PAP/Łukasz Gągulski

Część osób zaplanowało sobie wypoczynek za granicą, a niektórzy nawet zarezerwowali i opłacili wyjazd np. do Włoch. Gość audycji odpowiedziała na wątpliwości dotyczące praw turystów do rezygnacji ze zorganizowanych wyjazdów.

Szumowski 1200 pap.jpg
Minister zdrowia: nie ma potwierdzonego przypadku koronawirusa w Polsce, ale to kwestia czasu

- Nas, obywateli polskich chroni poprawka, która została wprowadzona 1 lipca 2018 roku do ustawy o imprezach turystycznych. Art. 47 pkt 4, który mówi, że podróżny może odstąpić od umowy o udziale w imprezie turystycznej przed jej rozpoczęciem, bez ponoszenia opłaty za odstąpienie, w przypadku nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności występujących w miejscu docelowym lub jego najbliższym sąsiedztwie, które mają znaczący wpływ na realizację imprezy turystycznej lub przewóz podróżnych do miejsca docelowego - przypomniała dr Czechowska.

W jej ocenie epidemia koronawirusa mieści się w interpretacji tego przepisu, ale zastrzegła, że pewnie sytuacja byłaby rozstrzygana przez prawników w sytuacji roszczeń względem biura podróży.

Restrykcyjne przepisy

Już teraz niektóre firmy nie chcąc stracić klientów proponują im alternatywne rozwiązania. - Obecnie biura podróży proponują vouchery dla podróżnych, którzy nie chcą wyjechać - powiedziała ekspert.

Przypomniała, że po wielu upadłościach biur podróży w Polsce wprowadzono wiele restrykcji i nowych przepisów.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] "Tak jak na wojnie, trzeba powstrzymać wroga". Dr Grzesiowski o zapobieganiu koronawirusowi

Czas zwiedzić Polskę

Alternatywą dla wyjazdów zagranicznych są wycieczki krajowe. - Zawsze powtarzam moim studentom, że najlepszym produktem turystycznym jest polski produkt turystyczny. Nie widzę nic złego w tym, żeby zamienić wyjazd zagraniczny na krajowy - stwierdziła Czechowska.

Dodała, że zapewne nie doświadczymy wszystkich atrakcji, jakie czekałyby na nas poza Polską, ale i u nas jest wiele alternatywnych form wypoczynku.

Zachęcamy do wysłuchania nagrania rozmowy.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: dr Dominika Czechowska (WSB)

Data emisji: 27.02.2020

Godziny emisji: 14.36

PR24/st

Czytaj także

Pomiar temperatury pasażerów. Lotnisko Chopina reaguje na koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2020 14:45
Pasażerowie przylatujący na warszawskie lotnisko Chopina bezpośrednio z Włoch i z Chin mają mierzoną temperaturę. Takie zalecenia przekazały służby sanitarne po informacjach o coraz większej liczbie stwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem we Włoszech.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W szkołach obowiązują procedury bezpieczeństwa". Minister edukacji ws. koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2020 09:50
- Nie ma obecnie powodu, by wydawać ogólnopolskie decyzje dotyczące szczególnych procedur w szkołach, w kontekście sytuacji epidemiologicznej związanej z koronawirusem - powiedział minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.
rozwiń zwiń