X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Był po prostu ciepłym człowiekiem". Marcin Roszkowski o Lechu Kaczyńskim

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2020 21:44
- Obraz Lecha Kaczyńskiego, który wytworzyły media był nieprawdziwy - mówił w Polskim Radiu 24 prezes Instytutu Jagiellońskiego Marcin Roszkowski. 
Audio
  • Marcin Roszkowski o Lechu Kaczyńskim (Temat dnia/Gość PR24)
Prezydent Lech Kaczyński
Prezydent Lech KaczyńskiFoto: KPRM

Marcin Roszkowski przez lata współpracował z Lechem Kaczyńskim. Był pierwszym rzecznikiem Muzeum Powstania Warszawskiego. W latach 2005-2006 sprawował funkcję rzecznika Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, a od 2006 do 2008 był wicedyrektorem Biura Spraw Zagranicznych w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. 

"Przejmował się ludźmi"


Lech_Kaczynski_archiwalne_20080624_resize_of_gazetabankowa200.jpg
Marcin Wikło: dobry plan Lecha Kaczyńskiego jest realizowany

- To był niezwykle wrażliwy człowiek, po prostu przejmujący się ludźmi. Jego medialny obraz, który został wytworzony był nieprawdziwy. Niesamowita była też relacja Lecha Kaczyńskiego z Marią Kaczyńską. Nawet w Pałacu Prezydenckim ona była najważniejsza. Widać było, że świat wirował wokół nich, ich relacja była bardzo głęboka - powiedział Marcin Roszkowski. 

"Medialne ataki i hejt"

Dodał, że jednocześnie Lecha Kaczyński stał się pierwowzorem frontalnego ataku medialnego. - Dziś nazywa się to hejtem, wszyscy się w tym wyspecjalizowali. Wtedy było to niespotykane. Poziom agresji skierowany wobec niego był niesamowity. Nie przytłaczało go to, ale ataki pod adresem rodziny były dla niego trudne, dotykały go - tłumaczył gość Polskiego Radia 24 

Marcin Roszkowski podkreślił również, że część z tych ataków była skierowana przeciwko polityce Lecha Kaczyńskiego, która wielokrotnie naruszała status quo i istniejące interesy.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Łukasz Sobolewski
Gość: Marcin Roszkowski
Data emisji: 10.04.2020
Godzina emisji: 20.15

Polskie Radio 24

Czytaj także

D. Karłowicz: Lech Kaczyński był zakochany w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2020 13:50
– Lech Kaczyński był człowiekiem poważnym w tym pajacującym świecie polskiej polityki – wspominał filozof, redaktor naczelny "Teologii Politycznej" dr Dariusz Karłowicz w 10. rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem.
rozwiń zwiń