X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kandydaci na prezydenta debatowali o polityce klimatycznej. Wiech: nic ponad populistyczne chwyty

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 11:14
- Dużo było mowy o odważnych decyzjach, ale nie wskazywano, jakie to decyzje. Mówiono o energii odnawialnej, ale nie mówiono o kosztach. Mówiono o odchodzeniu od węgla, ale brakło deklaracji, czym ten węgiel zastąpić - ocenił debatę o polityce klimatycznej w Polskim Radiu 24 Jakub Wiech, zastępca redaktora naczelnego portalu Energetyka24.com. 
Audio
  • Jakub Wiech o debacie kandydatów na prezydenta o polityce klimatycznej ("Gość PR24")
Jakub Wiech
Jakub WiechFoto: PR 24

Gość Polskiego Radia komentował środową debatę kandydatów na prezydenta o polityce klimatycznej. W debacie nie wziął udziału urzędujący prezydent Andrzej Duda. W ocenie gościa Polskiego Radia 24, "kluczowe deklaracje z tej debaty dałoby się zebrać w kilkanaście minut, podczas gdy cała rozmowa trwała ponad dwie godziny".

elektrownia konwencjonalna dym prąd free shutter 1200.jpg
Jadwiga Wiśniewska: UE powinna odejść od planów neutralności klimatycznej

- Kandydaci, którzy w niej wystąpili, nie wzbili się ponad poziom populistycznych chwytów. Dużo było mowy o odważnych decyzjach, ale nie wskazywano, jakie to decyzje. Mówiono o energii odnawialnej, ale nie mówiono o kosztach. Mówiono o odchodzeniu od węgla, ale brakło deklaracji, czym ten węgiel zastąpić - ocenił publicysta. 

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Jakub Wiech: obserwujemy zawieszenie dynamiki prac nad polityką klimatyczną

Jak mówił, kandydatom nie udało się też uniknąć mylenia pojęć. Jako przykład wskazał powiązanie polityki klimatycznej z problemem smogu. Jakub Wiech przekonywał, że "smog to problem lokalny", niejednokrotnie ograniczony do danego miasta czy małego terytorium i wynikający m.in. z ukształtowania terenu i gęstości zabudowy. - Kwestia klimatu jest dużo szersza, wykraczająca poza Polskę czy Unię Europejską, dotycząca całej koncepcji gospodarki - argumentował Jakub Wiech. 

W rozmowie więcej o debacie kandydatów opozycji poświęconej polityce klimatycznej. Zachęcamy do wysłuchania komentarza naszego gościa. 

***

Audycja: "Gość PR24"

ProwadzącyMichał Rachoń

GośćJakub Wiech (prawnik, dziennikarz, zastępca redaktora naczelnego Energetyka24.com)

Data emisji: 23.04.2020

Godzina emisji: 10.11


mb;

Czytaj także

Prezydent: przeżywamy okres suszy. Trzeba racjonalnie gospodarować wodą

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 11:00
- Poziom opadów, jaki notujemy w tym roku, powoduje, że przeżywamy okres suszy - powiedział na konferencji prasowej Andrzej Duda. - Sytuacja może stać się niebezpieczna - dodał prezydent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Gróbarczyk: musimy wprowadzić maksymalną ilość wody na obszary upraw rolnych

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 19:40
- Jesteśmy zupełnie w nowej rzeczywistości, jeśli chodzi o całą sytuację suszową i meteorologiczną w Polsce. Wpływ na to mają zmiany klimatyczne. Wyraźnym symptomem świadczącym o tym, że będzie w tym roku szczególnie sucho, była najcieplejsza od 150 lat zima - powiedział szef Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk.
rozwiń zwiń