X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Krzysztof Sobolewski: Zjednoczona Prawica trwa i będzie trwała

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 14:52
- Niektórzy dzielili już skórę na niedźwiedziu, ale znaleźli fałszywego niedźwiedzia. Idziemy dalej z programem do wyborów. Zjednoczona Prawica trwa i trwać będzie - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Sobolewski, szef Komitetu Wykonawczego PiS.
Audio
  • Krzysztof Sobolewski w rozmowie na temat kompromisu ws. wyborów prezydenckich ("Temat Dnia/Gość PR24")
Krzysztof Sobolewski
Krzysztof SobolewskiFoto: PR24/AK

Gość Polskiego Radia 24 mówił o ugodzie członków Porozumienia z Prawem i Sprawiedliwością w sprawie przełożenia terminu wyborów prezydenckich. - Zjednoczona Prawica trwa i trwać będzie. Idziemy dalej z programem do wyborów. Niektórzy dzielili już skórę na niedźwiedziu, ale znaleźli fałszywego niedźwiedzia - podkreślił. 

"Czekaliśmy na rozwój sytuacji"

Wroblewski Artur 1200.jpg
Politolog o porozumieniu Kaczyńskiego z Gowinem: unikamy głębokiego kryzysu politycznego

- Możemy "podziękować" senatorom z Platformy Obywatelskiej i innych partii opozycyjnych, którzy przez 30 dni pod batutą marszałka dzielnie przetrzymywali projekt ustawy, a których wspierała część samorządowców. Chcieliśmy zrealizować to, czego wymaga od nas konstytucja. W Senacie natknęliśmy się jednak na obstrukcję i działania antypaństwowe - ocenił.

Zapytany o to dlaczego rozwiązanie nie pojawiło się wcześniej, Krzysztof Sobolewski przyznał, iż "czekaliśmy na rozwój sytuacji w izbie wyższej". - Ciągle liczyliśmy na to, że u marszałka Grodzkiego zwycięży zdroworozsądkowe podejście. Jak widać, nie zwyciężyło i trzeba było znaleźć inne rozwiązanie. Stąd trwało to tak długo - wyjaśnił.

<<CZYTAJ TAKŻE>> "Plany opozycji legły w gruzach". Publicysta o wyborach prezydenckich

Zwrócił także uwagę na fakt, że "niektórzy próbują przypisywać sobie zasługi, że nie uda się przeprowadzić wyborów 10 maja. Zaczęła to Małgorzata Kidawa-Błońska, a teraz również Szymon Hołownia ma być tym, który się do tego przyczynił". - Trudno mi nadążyć za opozycją - dodał.

- Proces wyborczy ma poszczególne punkty, do których należy akt głosowania. Jego przeprowadzenie będzie utrudnione, ale decyzje będą podjęte po rozstrzygnięciach Państwowej Komisji Wyborczej i Sądu Najwyższego. W tej chwili niczego nie przesądzamy - zapowiedział rozmówca.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Krzysztof Sobolewski (PiS)
Data emisji: 07.05.2020
Godzina emisji: 14.08

Polskie Radio 24/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Senackie weto odrzucone. Łukasz Jankowski: utrzymano spoistość koalicji rządzącej

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 10:54
- Chwilowa groźba utraty większości parlamentarnej przez rząd została zaniechana - powiedział publicysta Wojciech Reszczyński w odniesieniu do odrzucenia przez większość parlamentarną senackiej uchwały ws. głosowania korespondencyjnego. - To wyjście z klinczu, które trudno będzie prawnie podważyć - dodał Łukasz Jankowski z Radia Wnet.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zjednoczona Prawica zażegnała groźbę rozłamu". Piotr Semka o głosowaniu w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 12:02
- Mamy potwierdzenie, że ekipa Prawa i Sprawiedliwości ma większość parlamentarną i że Zjednoczona Prawica zażegnała groźbę rozłamu - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Semka, publicysta "Do Rzeczy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Maciej Onasz: do kandydatury Kidawy-Błońskiej nikt nie chce się przyznać

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 13:18
- W Koalicji Obywatelskiej nikt nie chce wskazać siebie jako kreatora propozycji, by to Małgorzata Kidawa-Błońska była kandydatką w wyborach prezydenckich - powiedział dr Maciej Onasz, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego. - Jej wymiana na inną osobę jest bardzo prawdopodobna - dodał.
rozwiń zwiń