X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Prof. Jacek Reginia-Zacharski: agresywna kampania KO służy wynikom Szymona Hołowni

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 11:23
- Pojawienie się Rafała Trzaskowskiego urealniło wyniki sondaży, nie wzywa on do bojkotu, nie odcina tym samym istotnej grupy osób wypowiadającej swoje sympatie wyborcze - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.
Audio
  • 22.05.2020 prof. Jacek Reginia-Zacharski (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)
Kandydat na prezydenta Szymon Hołownia podczas konferencji prasowej pt. Polski Czarnobyl, 21 bm. przy zgliszczach wysypiska przy ulicy Kwasowej w Zgierzu. 21.05.2020.
Kandydat na prezydenta Szymon Hołownia podczas konferencji prasowej pt. "Polski Czarnobyl", 21 bm. przy zgliszczach wysypiska przy ulicy Kwasowej w Zgierzu. 21.05.2020. Foto: PAP/Grzegorz Michałowski

Wyniki majowego przeprowadzonego przez Kantar badania wskazują, że gdyby wybory odbyły się za dwa miesiące, to największe poparcie uzyskałby Andrzej Duda, którego wskazało 39 proc. badanych deklarujących chęć wzięcia udziału w wyborach. Drugie miejsce zajmuje Rafał Trzaskowski, który zgromadził 18 proc. głosów. Trzecie miejsce należy do Szymona Hołowni mającego 15 proc. poparcia. 8 proc. poparcia daje Krzysztofowi Bosakowi czwarte miejsce w rankingu.

chwedoruk rafal PR1 1200x660.jpg
Prof. Chwedoruk: krótkotrwały fenomen Hołowni wynikał z załamania się kampanii Kidawy-Błońskiej

Zdaniem prof. Jacka Reginia-Zacharskiego pojawianie się kandydatury Rafała Trzaskowskiego urealniło wyniki sondaży przedwyborczych. - Sondaże Władysława Kosiniaka-Kamysza były "lewarowane" brakiem wypowiedzi wyborców Koalicji Obywatelskiej. Pojawienie się Rafała Trzaskowskiego obniżyło notowania kandydata PSL jako roli osoby aplikującej do roli głównego przedstawiciela obozu anty-PiS - zaznaczył.

Politolog komentował kampanię wyborczą głównych przedstawicieli opozycji. - Zarówno Rafał Trzaskowski, jak i Szymon Hołownia zdają sobie sprawę, że przynajmniej istotne części ich elektoratów się zazębiają. Znaleźli się w niezręcznej sytuacji, gdy muszą się atakować, bo taka jest logika kampanii wyborczej, a z drugiej strony nie mogą tego robić, bo byłyby to działania bratobójcze - ocenił gość audycji.

- Od ponad tygodnia wzrosła aktywność ataków na różne elementy obozu rządowego, przede wszystkim przez różne części Koalicji Obywatelskiej. Paradoksalnie zyskuje na tym Szymon Hołownia, jako kandydat opozycyjny zbiera bonusy wynikające z aktywności, która nie jest jego własna. Brudna i agresywna kampania ze strony Koalicji Obywatelskiej paradoksalnie służy jego wynikom - dodał politolog.

<<CZYTAJ TAKŻE>> Andrzej Dera: Rafał Trzaskowski jest mniej wiarygodny niż Małgorzata Kidawa-Błońska

Na dalszych pozycjach sondażu znajdują się: Władysław Kosiniak-Kamysz (3 proc. poparcia), Robert Biedroń (2 proc. poparcia), Marek Jakubiak (2 proc. poparcia) i Stanisław Żółtek, na którego zagłosowałby mniej niż co setny badany. 1 proc. Polaków zadeklarowało wybór innego kandydata, a 12 proc. badanych nie ma jeszcze sprecyzowanych preferencji wyborczych.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

Prowadzący: Michał Rachoń

Goście: Prof. Jacek Reginia-Zacharski

Data emisji: 22.05.2020

Godzina emisji: 09.37

PR24/PAP/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wszystko jest w rękach PO". Rzecznik PiS o kalendarzu wyborczym

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 08:21
- Jeśli chodzi o kalendarz wyborczy, wszystko jest w rękach Platformy. Ona odpowiada za to, jak szybko ten proces będzie przebiegał. Naszym zdaniem 7 sierpnia powinno odbyć się zaprzysiężenie nowo wybranego prezydenta - powiedziała w Polskim Radiu 24 rzecznik PiS Anita Czerwińska. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Kazimierz Kik: wybór prezydenta z opozycji, to dwa, trzy lata straty dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 15:00
- Z osobowości Rafała Trzaskowskiego wynika, że hamowałby wszelkie inicjatywy, bo jego celem byłoby obalenie i skompromitowanie PiS, czyli partii rządzącej. Utonęlibyśmy w chaosie i walkach politycznych - ocenił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
rozwiń zwiń