more_horiz

"Są bezpodstawne". Mateusz Wyrwich o oskarżeniach wobec ministra zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 14:16
- Wokół Łukasza Szumowskiego opozycja chce stworzyć niekorzystną narrację, aby uderzyć w PiS i prezydenta Andrzeja Dudę, który ubiega się o reelekcję - mówił w Polskim Radiu 24 Mateusz Wyrwich, publicysta tygodnika "Niedziela".
Audio
  • M. Wyrwich o atakach na ministra zdrowia ("Temat dnia/Gość PR24")
Minister zdrowia Łukasz Szumowski
Minister zdrowia Łukasz SzumowskiFoto: Adam Guz/KPRM/Twitter

Posłowie PO Sławomir Nitras i Marcin Kierwiński zarzucili politykom PiS, że zrobili z własnych żon "słupy", na które przepisują swe majątki. Zaapelowali też do ministra zdrowia, by ten podał się do dymisji. Chodzi m.in. o zakup maseczek, które - jak się okazało - miały certyfikaty, ale nie spełniały norm.

1200 maski.jpg
Wiceminister zdrowia: wyjaśnimy sprawę maseczek od producentów z Chin razem z rządem tego kraju

"Chodzi o atak na PiS i Andrzeja Dudę"

- Minister zdrowia już wytłumaczył zawiłości związane z rzekomym powiązaniem z firmą jego brata. Po drugie, opozycji chodzi w ogóle o atak na PiS. Nie wychodzi jej jednak tworzenie narracji wokół Łukasza Szumowskiego i pokazywanie go jako aferzysty, ponieważ on znakomicie radzi sobie z pandemią koronawirusa, co zresztą zauważyła cała Europa - tłumaczył Wyrwich i podkreślił, że zarzuty wobec ministra zdrowia są bezpodstawne.

Mówiąc o sondażach, które pokazują dużą chęć udziału Polaków w wyborach prezydenckich, gość Polskiego Radia 24 stwierdził, że ludzie coraz bardziej chcą decydować o tym, kto będzie głową państwa.

- Notowania Andrzeja Dudy w sondażach spadają, ponieważ mamy efekt Rafała Trzaskowskiego. Tylko te sondaże, które ukażą się na dwa tygodnie przed wyborami, będą wiarygodne - zaznaczył publicysta.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: Mateusz Wyrwich (publicysta tygodnika "Niedziela")

Data emisji: 22.05.2020 r.

Godz: 11.34

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem