X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"To świetnie, że istnieją". Prezes Polskiego Stowarzyszenia Ekonomicznego o tarczach antykryzysowych

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2020 10:40
- Polska bardzo aktywnie działa na rzecz przeciwdziałania gospodarczym następstwom pandemii koronawirusa - powiedziała w Polskim Radiu 24 prof. Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.
Audio
  • Prof. Elżbieta Mączyńska o mechanizmach tarczy antykryzysowej (PR24)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Tarcza antykryzysowa opiera się na pięciu filarach: ochronie miejsc pracy i bezpieczeństwa pracowników, finansowaniu przedsiębiorców, ochronie zdrowia, wzmocnieniu systemu finansowego i inwestycjach publicznych. Rząd szacuje, że wartość wsparcia oferowanego w ramach tarczy antykryzysowej i tarczy finansowej wyniesie ponad 312 mld zł.

Czytaj więcej
Marlena Maląg 1200.jpg
Marlena Maląg: nie odbierzemy rodzinom 500+ i dalej będziemy walczyć o miejsca pracy

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Sejm: bliski finał prac nad tarczą antykryzysową 4.0. Komisja finansów rozpatrzy poprawki

Prof. Elżbieta Mączyńska oceniła, że istnienie tarcz antykryzysowych jest bardzo dobre dla przedsiębiorców. - To świetnie, że one istnieją - powiedziała. Ekspertka zaznaczyła jednak, że w tych programach pomocowych można dostosować jeszcze pewne kwestie proceduralne. - Chodzi o to, żeby nie osłabić tego działania poprzez niedostosowanie niższych szczebli administracyjnych do przerobienia tych wniosków - dodała.

Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego podkreśliła również, że musi być wśród przedsiębiorców odpowiednie zrozumienie mechanizmów tarczy, by mogli w pełni z niej skorzystać. - Jeżeli przedsiębiorca spotyka się z barierami na szczeblu administracyjnym to zaczyna on mieć wątpliwości czy ta tarcza pomaga, a ta pomoc rzeczywiście jest - zauważa gość PR24.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Michał Walczyk

Gość: prof. Elżbieta Mączyńska

Data emisji: 31.05.2020

Godzina emisji: 09.33

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Kompromituje się dzień po dniu". Sławomir Jastrzębowski o działaniach Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 11:47
- Polskę próbuje się traktować jak kogoś, kogo się karci. Nie pozwalamy sobie na to. W obrębie Unii Europejskiej dochodzi do pewnej gry interesów - powiedział publicysta Sławomir Jastrzębowski. - Mamy tam również do czynienia z rozdwojeniem jaźni - dodał Piotr Cywiński z tygodnika "Sieci". - "Dwójmyślenie" jest czymś standardowym dla UE - stwierdził Dawid Wildstein z TVP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beata Płomecka o Funduszu Odbudowy UE: czekają nas długie, trudne i wyboiste negocjacje

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 00:13
- Mniej więcej wiemy, jaką Fundusz Odbudowy miałby mieć wielkość - to od 1,5 do 2 bln euro. Natomiast nie wiemy, jak miałby być finansowany i jak pieniądze miałyby być przekazywane państwom członkowskim - mówiła w Polskim Radiu 24 brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Koszty będą rozłożone na wszystkich". Targalski o funduszu odbudowy UE

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 09:05
- Komisja Europejska ma pożyczyć 500 mld euro. Te pieniądze zostaną zwrócone po 2027 r. Nie wiadomo skąd - najprawdopodobniej z budżetu unijnego, czyli pieniądze będziemy zwracali wszyscy - mówił w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski, politolog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Oczekujemy uczciwego wsparcia". Konrad Szymański o postulatach Polski ws. funduszu odbudowy i nowego budżetu

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 15:15
Polska poprze nowy, unijny fundusz odbudowy po koronakryzysie i zmieniony projekt budżetu Wspólnoty po 2020 roku, jeśli jej warunki zostaną spełnione. Tak mówił minister ds. europejskich Konrad Szymański podczas narady UE przeprowadzonej w formie wideokonferencji. Podkreślił, że warunkiem poparcia jest sprawiedliwy podział pieniędzy między różne potrzeby państw członkowskich oraz rozłożenie obciążeń, oparte na obiektywnej mierze zamożności krajów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile może uzyskać Polska na odbudowę gospodarki? Znamy sumę propozycji Komisji Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2020 07:30
Prawie 132 miliardy euro bezzwrotnych grantów dla Polski z funduszu odbudowy i budżetu Unii na lata 2021-2027. Taka jest pełna propozycja Komisji Europejskiej dla naszego kraju, którą wyliczyła brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
rozwiń zwiń