X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Elżbieta Królikowska-Avis: Polska zajęła miejsce Wielkiej Brytanii w relacjach z USA

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 17:00
- Powinniśmy być dumni z Polski i prezydenta Andrzeja Dudy - powiedziała w Polskim Radiu 24 Elżbieta Królikowska-Avis, korespondentka polskich mediów w Wielkiej Brytanii. - Potrafiliśmy połączyć sprawy naszego bezpieczeństwa militarnego i energetycznego ze sprawami handlowymi czy telekomunikacyjnymi - dodała.
Elżbieta Królikowska-Avis
Elżbieta Królikowska-AvisFoto: PR24/AK

Michał Kleiber 1200.jpg
Prof. Michał Kleiber o rozmowach Duda-Trump: najważniejsza była sprawa współpracy gospodarczych

W środę prezydent Andrzej Duda spotkał się w Waszyngtonie z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Obaj przywódcy podpisali wspólną deklarację, która przewiduje pogłębianie współpracy obronnej przez rozwój planów wzmocnienia więzi wojskowych oraz rozpoczęcie nowego rozdziału we współpracy energetycznej przez partnerstwo na rzecz rozwoju polskiego sektora energetyki jądrowej.


Posłuchaj
19:50 _PR24_AAC 2020_06_25-15-08-55.mp3 Elżbieta Królikowska-Avis o wizycie Andrzeja Dudy w USA i relacjach brytyjsko-amerykańskich ("Temat Dnia/Gość PR24")

- To zaskakujące, ale Polska zajęła miejsce Wielkiej Brytanii w relacjach z USA - oceniła w Polskim Radiu 24 Elżbieta Królikowska-Avis, korespondentka polskich mediów w Wielkiej Brytanii.

Bartłomiej Biskup 1200.jpg
Dr Bartłomiej Biskup: spotkanie Duda-Trump może wpłynąć na wynik wyborów

"Polska jest najbardziej proamerykańskim krajem w UE"

Elżbieta Królikowska-Avis zwracała uwagę na to, że lewica liberalna, np. w Niemczech, Francji czy Wielkiej Brytanii, jest tradycyjnie antyamerykańska. - Stosunki Wielkiej Brytanii z USA zaczęły psuć się w 1997 roku, gdy przy Downing Street zamieszkał Tony Blair - wskazywała.

Według korespondentki, chociaż Wielką Brytanią rządzi dziś konserwatysta, relacje brytyjsko-amerykańskie nadal nie są takie jak np. za czasów Margaret Thatcher.

Rozmówczyni Antoniego Trzmiela podkreślała w Polskim Radiu 24, że wczoraj mogliśmy odnieść wrażenie, że uczestniczymy w bardzo ważnym wydarzeniu historycznym. - Polska jest obecnie najbardziej proamerykańskim krajem w Unii Europejskiej, zauważyły to nawet Chiny - mówiła.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Antoni Trzmiel
Gość: Elżbieta Królikowska-Avis (korespondentka polskich mediów w Wielkiej Brytanii)
Data emisji: 25.06.2020
Godzina emisji: 15.09

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Donald Trump stoi, Andrzej Duda siedzi. Odwrotna sytuacja wywołała kiedyś lawinę komentarzy

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 02:41
Przyjęcie wspólnej deklaracji zwieńczyło środowe spotkanie prezydentów Polski i USA w Waszyngtonie. Kancelaria prezydenta RP opublikowała zdjęcie, na którym Andrzej Duda składa podpis w momencie, kiedy Donald Trump stoi nieopodal. Niespełna dwa lata temu wiele komentarzy wywołała fotografia opublikowana przez amerykańskiego prezydenta, na której Andrzej Duda stoi obok siedzącego przywódcy USA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Były ambasador USA w Polsce: mam nadzieję, że wizyta prezydenta Andrzeja Dudy będzie owocna

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 03:20
Amerykański polityk i dyplomata, były ambasador USA w Polsce Daniel Fried wyraził nadzieję, że wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu będzie owocna. Zadeklarowal się jako zwolennik zwiększenia liczby żołnierzy amerykańskich w Polsce i poparł inicjatywę Trójmorza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kierunek został wytyczony". Prezydent o większej obecności wojsk USA w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 19:00
- To, że jako pierwszy otrzymałem zaproszenie po wybuchu pandemii, jest dla Polski bardzo dobrą informacją. Dlatego, że jako pierwszy mogłem odnieść się do kwestii relokacji żołnierzy USA w Europie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prezydent Polski Andrzej Duda. Podkreślił, że rozmawiał z Donaldem Trumpem o dodatkowej liczbie amerykańskich żołnierzy, która nie jest objęta podpisanymi wcześniej dwoma umowami.
rozwiń zwiń