"Ciągłe uniki sposobem prowadzenia kampanii". Politolog o programie Rafała Trzaskowskiego
- Nieodpowiadanie na trudne pytania, ośmieszanie zadających je dziennikarzy, wpisywanie do programu wyborczego mętnych sformułowań, tak by dopiero po wnikliwych dociekaniach można było ustalić konsekwencje stojące np. za wprowadzeniem związków partnerskich - komentował kampanię wyborczą kandydata Koalicji Obywatelskiej prof. Arkadiusz Jabłoński (Katolicki Uniwersytet Lubelski).
2020-07-02, 12:00
Prof. Arkadiusz Jabłoński odniósł się do zapisu w programie wyborczym Rafała Trzaskowskiego, mówiącego o możliwości adopcji przez pary jednopłciowe. - Rafał Trzaskowski stosuje tzw. doktrynę Grupińskiego, w Warszawie można o tym mówić, natomiast w mniejszych ośrodkach musimy zachować daleko idącą wstrzemięźliwość, ponieważ 73 proc. Polaków nie chce adopcji dzieci przez pary jednopłciowe - stwierdził gość audycji.
Powiązany Artykuł
Tomasz Latos: kandydat PO ubrał się w części postulatów Lewicy
- Oczywiście każdy ma prawo do swojej strategii, ale tu mamy do czynienia z kłamstwem. Trzeba mówić wprost, nie jest oczywiste, że w kwestiach adopcji dzieci przez pary jednopłciowe prezydent, jeśli zostałby nim Rafał Trzaskowski, nie podejmie działań wbrew woli większości Polaków - dodał profesor.
Posłuchaj
Gość Polskiego Radia 24 odniósł się także do informacji o rozmowie Rafała Trzaskowskiego z b. prezydentem USA Barackiem Obamą. Rozmowa miała dotyczyć demokracji w Polsce, znaczenia naszego kraju w zjednoczonej Europie oraz sojuszu polsko-amerykańskiego. - Mamy do czynienia z zabiegiem marketingu politycznego, prezydent Andrzej Duda ma bardzo dobre stosunki z urzędującym prezydentem Stanów Zjednoczonych, które są naszym strategicznym partnerem. Wśród Polaków jest duża akceptacja dla transatlantyckiego kierunku prowadzenia polityki zagranicznej - przypominał profesor.
"Poparcie dla inicjatyw, które są wbrew interesom Polski"
- Prezydentura Baracka Obamy cechowała się m.in. tym, że wycofał się z działania w tej części Europy, wzmacniania pozycji krajów takich jak Polska, pozostawiając tę przestrzeń do decyzji liderów państw europejskich. Zwracanie się Rafała Trzaskowskiego do tej części polityków w USA, którzy nie są zainteresowani polityką, którą prowadzi Donald Trump, lub jest ryzyko, że odeszliby od niej, to sygnał wysłany do partnerów europejskich. Prezydentura Trzaskowskiego mogłaby wiązać się z poparciem dla inicjatyw, które są wbrew interesom Polski, takich jak kontynuowanie Nord Stream 2 - ocenił prof. Arkadiusz Jabłoński.
REKLAMA
W sondażu Andrzej Duda uzyskał poparcie 51,14 proc. ankietowanych. Rafała Trzaskowskiego poparło zaś 48,86 proc. respondentów.
- "Dosyć niestabilna kategoria". Dr Tomasz Herudziński o elektoracie Szymona Hołowni
- "Trzeba przekonać dodatkowych wyborców". Paweł Kowal o kampanii prezydenckiej Rafała Trzaskowskiego
Więcej w nagraniu.
REKLAMA
* * *
Audycja: Temat dnia / Gość PR24
Prowadzący: Michał Rachoń
Gość: prof. Arkadiusz Jabłoński
Data emisji: 02.07.2020
REKLAMA
Godzina emisji: 09.33
PR24/PAP/ka
REKLAMA