X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Jeśli sobie pofolgujemy, wrócą poważne problemy". Ekspert o pandemii koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2020 21:13
- Wszyscy jesteśmy zmęczeni, chcielibyśmy już nie widzieć ani siebie, ani naszych przyjaciół, znajomych czy innych ludzi w maseczkach i chcielibyśmy już wrócić do normalności. Ale jeśli pofolgujemy naszym chęciom, to wrócą problemy. Niestety, musimy zacząć przyzwyczajać się do nieco innego funkcjonowania w dobie koronawirusa - mówił w Polskim Radiu 24 dr hab. Mariusz Gujski z Katedry Zdrowia Publicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Nz Dr Mariusz Gujski
N/z Dr Mariusz GujskiFoto: PR24/TB

W ostatnich dniach Ministerstwo Zdrowia przekazywało informacje o znów rosnącej liczbie przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce. W czwartek liczba nowych zakażonych znów przekroczyła 400 osób. O sytuacji epidemicznej w kraju mówił w Polskim Radiu 24 dr hab. Mariusz Gujski.

koronawirus free 1200 polska
Koronawirus na weselu w Starachowicach. 20 osób zakażonych, ponad 260 w kwarantannie

"Przyzwyczaić się do funkcjonowania w padnemii"

Gość PR24 stwierdził, że w związku z podawanymi przez resort danymi przychodzi na myśl kilka refleksji.

Czytaj również:

- Niestety prognozy wielu ekspertów z wiosny - w tym także niestety moje - nie sprawdziły się. Czyli koronawirus będzie nam towarzyszył również w lecie. I to jest to pesymistyczne spojrzenie. Ale optymistyczne jest takie, że nie rośnie, nie przybywa chorych. Ta liczba utrzymuje się na dość podobnym poziomie w ostatnich tygodniach. To jest taka pierwsza refleksja - mówił dr hab. Mariusz Gujski.

- W ślad za nią od razu druga. Wiem, że wszyscy jesteśmy zmęczeni, chcielibyśmy już nie widzieć ani siebie, ani naszych przyjaciół, znajomych czy innych ludzi w maseczkach i chcielibyśmy już wrócić do normalności. Ale jeśli pofolgujemy naszym chęciom, to wrócą duże problemy. Niestety musimy zacząć przyzwyczajać się do nieco innego funkcjonowania w dobie koronawirusa - dodał.

Posłuchaj
24:56 _PR24_AAC 2020_07_23-20-33-15-Gujski.mp3 Dr hab. Mariusz Gujski o sytuacji epidemicznej w Polsce ("Temat dnia / Gość PR24")

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Piotr Wąż
Gość: dr hab. Mariusz Gujski (Katedra Zdrowia Publicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego)
Data emisji: 23.07.2020
Godzina emisji: 20.33

PR24/jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiceminister zdrowia: w szpitalach jednoimiennych planujemy skonsolidować opiekę wysokospecjalistyczną

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 07:05
- Stopniowo przywracamy normalne funkcjonowanie szpitalom jednoimiennym. Musimy jednak zachować pewien bufor bezpieczeństwa, jeśli chodzi o łóżka zakaźne, bo jesienią spodziewamy się wzrostu zachorowań. Chcemy nieco przemodelować dostępną w nich opiekę - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Badanie: większość Polaków spokojna o pracę, poprawia się kondycja biznesowa firm

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 13:47
78 proc. Polaków jest spokojnych o pracę - wynika z badania kondycji firm i pracowników przeprowadzonego przez Polski Fundusz Rozwoju i Polski Instytut Ekonomiczny. 61 proc. firm ocenia swoją płynność finansową jako dostateczną, by przetrwać dłużej niż 3 miesiące.
rozwiń zwiń