X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Wiadomo było, że nie umie budować dróg". Stankowski o aresztowaniu Sławomira Nowaka

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2020 15:19
- Jedynym wyróżnikiem Sławomira Nowaka było to, że był najbliższym współpracownikiem Donalda Tuska. Zachodzi pytanie jaka agencja headhunterska wyłowiła Nowaka spośród 38 mln Polaków, bo wiadomo było, że nie umie budować dróg - powiedział w Polskim Radiu 24 Adrian Stankowski (GPC). Gośćmi audycji byli również Wojciech Reszczyński, publicysta, Andrzej Rafał Potocki ("Sieci) oraz Przemysław Harczuk ("Gazeta Polska").
Oskarżony Sławomir Nowak (L) po wyjściu z Sądu Rejonowego w Warszawie
Oskarżony Sławomir Nowak (L) po wyjściu z Sądu Rejonowego w WarszawieFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Goście Polskiego Radia 24 rozmawiali o aresztowaniu byłego ministra transportu w rządzie PO Sławomira Nowaka. - Korupcja jest problemem wszystkich krajów postsowieckich. Doszło tutaj do ważnego aresztowania i zatrzymania. Jedynym politykiem, który otrzymał zarzut kierowania związkiem przestępczym był do tej pory Wojciech Jaruzelski, którego trudno zaliczyć do polityków demokratycznych. Zachodzi pytanie jaka agencja headhunterska wyłowiła Nowaka spośród 38 mln Polaków, bo wiadomo było, że nie umie budować dróg - zaznaczył Adrian Stankowski.

Sławomir Nowak 1200 PAP.jpg
Wróblewski o aresztowaniu Nowaka: "złote dziecko" Tuska już od dawna było podejrzewane o różne czyny

Jego zdaniem "jedynym wyróżnikiem Sławomira Nowaka było to, że był najbliższym współpracownikiem Donalda Tuska. Pytanie teraz o wpływ Tuska na przyznawanie funduszy na budowę dróg na Ukrainie i w którym kierunku to śledztwo się będzie rozwijało. To ogromna sprawa, bo nieoficjalnie wiadomo, że mają być kolejne zatrzymania. Tu nie chodzi o samą PO, ale cały kształt wpływu na polską i ukraińską rzeczywistość". 

Nowa rola Polski

- Polska przechodziła ten okres w latach 90, gdy Zachód przesyłał nam różnych "specjalistów" od reformy gospodarki. Mieliśmy Balcerowicza czy Lewandowskiego, więc widzieliśmy ten przykład wyzysku. Teraz ta rola miałaby przypaść Polsce. Pan Nowak nie zostawia najlepszego świadectwa na Ukrainie. Chodziło o to, by wyprać jakieś pieniądze. Pytanie kto go wysunął i zaproponował - stwierdził Wojciech Reszczyński.

Czytaj także:

- Na tej sprawie traci też Unia Europejska, bo wysyłane tam fundusze były tak rozdysponowane, że służby musiały się tym zainteresować - dodał. 

20722013 (1).jpg
Publicysta: zatrzymanie Nowaka zaciąży na ruchu obywatelskim Trzaskowskiego, zrazi ludzi

"Intratny zarobek na boku"

- Sprawa jest bardzo poważna. Papierkiem lakmusowym jest to, że Sławomir Nowak otrzymał bezwzględną sankcję aresztu, a to aresztowi mokotowskiemu zdarza się bardzo rzadko. Jest jeszcze druga instancja, ale nie sądzę, by postanowienie o areszcie tymczasowym zostało zmienione. Przed Nowakiem teraz miesiące odsiadki i przesłuchań - stwierdził Andrzej Rafał Potocki.

Posłuchaj
27:04 PR24_MPLS 2020_07_25-14-32-33.mp3 Goście audycji o zatrzymaniu i aresztowaniu Sławomira Nowaka (Temat Dnia/Gość PR24)

- Zwróciłbym również uwagę na stronę moralną przestępstwa, którego prawdopodobnie dopuścił się Nowak. Ukraina to państwo biedne, które od lat toczy wojny z korupcją. Wydaje się, że potraktował pracę na Ukrainie jako intratny zarobek na boku i łowienie państwa ukraińskiego - podkreślił.

"Miał zastąpić Tuska na stanowisku premiera"

Sławomir Nowak free 1200.jpg
"To nie jest tylko kilka spraw z przeszłości". Pereira o zatrzymaniu Nowaka

- To smutna historia. Polemizowałbym z powiązaniami politycznymi, bo Sławomir Nowak jest od lat z polityką. Problem polega na tym, że Rafał Trzaskowski ma skrajną część swojego elektoratu, która go blokuje, a drugim problemem jest część jego zaplecza i pytanie kto dał Sławomira Nowaka do jego sztabu - mówił Przemysław Harczuk.

Czytaj także:

- Nowak był typowany jako następca premiera Tuska i on go miał zastąpić. Jego stanowisko ministra transportu również miało w tym pomóc. Miało być otwieranie dróg i autostrad na Euro 2012 i to miało mu pomóc w zdobyciu ogromnej popularności. Gdy zatrzymano go przed wyborami, mielibyśmy do czynienia z polityczną "naparzanką" - przyznał publicysta.

Posłuchaj
15:11 PR24_MPLS 2020_07_25-14-13-17.mp3 Goście audycji w rozmowie o ulicy Lecha Kaczyńskiego w Warszawie (Temat Dnia/Gość PR24)

W audycji również temat zdewastowania żołnierza wyklętego Józefa Franczaka ps. Lalek, powstanie ulicy Lecha Kaczyńskiego w Warszawie oraz szczyt UE ws. budżetu na lata 2021-2027.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Tadeusz Płużański
Goście: Wojciech Reszczyński, Andrzej Rafał Potocki, Przemysław Harczuk, Adrian Stankowski
Data emisji: 25.07.2020
Godzina emisji: 14.13

PR24/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Za czasów Tuska takim osobom nie działy się większe szkody". Kaleta o zatrzymaniu Sławomira N.

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2020 17:13
- Nas różni od PO to, że nawet jeśli służby wskażą nieprawidłowość, nie mamy oporów, by wyciągać sprawiedliwość i daleko idące konsekwencje od danych osób. Za czasów Donalda Tuska takim osobom nie działy się większe szkody - powiedział w Polskim Radiu 24 Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie rzuca to dobrego światła na całość rządów PO-PSL". Czarnek o zatrzymaniu Sławomira N.

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2020 20:10
- Nie ma wątpliwości, że Sławomir N. to bliski przyjaciel polityczny i wychowanek Donalda Tuska. Ze zdziwieniem przyjmowaliśmy informację, kiedy został zatrudniony w administracji drogowej na Ukrainie. Nie odznaczył się tutaj szczególnymi kompetencjami - powiedział w Polskim Radiu 24 Przemysław Czarnek, poseł PiS.
rozwiń zwiń