more_horiz

"Dobry dla branży i portfela rodziny". Ekspert ds. turystyki o bonie wakacyjnym

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2020 14:00
- Każde pieniądze, które wpływają na ruch w obrębie turystyki, będą mieć pozytywne konsekwencje dla niej - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Karpiński, ekspert ds. turystyki z Wyższej Szkoły Bankowej.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/alexmak7

Gość PR24 mówił o Polskim Bonie Turystycznym jako o narzędziu, które ma na celu wsparcie finansowe zarówno polskich rodzin jak i branży turystycznej, osłabionej przez skutki pandemii COVID-19. Bonem będzie można płacić na wakacjach do 31 marca 2022 r.

Kto skorzysta?

dzieci wakacje 1200.jpg
Wakacje z bonem turystycznym. Zobacz od kiedy, gdzie i jak skorzystają z niego firmy i rodziny

- Trudno powiedzieć czy bon turystyczny od razu wpłynie pozytywnie na ruch turystyczny, ale na pewno będzie mieć pozytywny wpływ na portfel rodzinny. Niepokoić może wzrost zachorowań na COVID-19 w niektórych regionach Polski co z kolei może być skutkiem naszego większego przemieszczania się - powiedział.

Jak dodał, bon turystyczny jest dedykowany dla całej branży turystycznej, tej która jest zarejestrowana. - Mówiąc o tym kto skorzysta, mogę powiedzieć, że na pewno hotele, pensjonaty czy gospodarstwa agroturystyczne, ale powinniśmy móc posługiwać się nim także w biurze podróży - podkreślił Adam Karpiński.

Preferencje

Mówiąc o preferencjach turystycznych w czasie pandemii, ekspert powiedział, iż kurorty nadal są oblegane i to zarówno nad Bałtykiem jak i w Tatrach. - Dopóki wydaje nam się, że jesteśmy bezpieczni i nic nam nie grozi, wydaje się, że będziemy się przemieszczać i to nie tylko w obrębie kraju ale i poza nim - podkreślił gość PR24.


Posłuchaj
21:43 PR24_MPLS 2020_07_26-13-07-06.mp3 A. Karpiński o bonie turystycznym i turystyce ("Gość PR24")

 


Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadząca: red. Magdalena Złotnicka

Gość: Adam Karpiński (ekspert ds. turystyki, WSB)

Data emisji: 26.07.2020

Godzina: 13.06

Zobacz także

Zobacz także