X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Rzecznik GIS: ogromne obszary Polski są wyłączone ze wzrostu zakażeń koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2020 09:21
- Na wskazania dotyczące dobowych zachorowań mają wpływ głównie duże zakłady przemysłowe. Dwie kopalnie to ogromna część podanych w ostatnich dniach przypadków zakażeń koronawirusem - powiedział Jan Bondar, rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Tommy Larey/Shutterstock

Z każdym dniem notowane są w Polsce coraz wyższe dobowe wskazania zakażeń koronawirusem. W sobotę było 658 nowych przypadków. To największa liczba od 4 marca, czyli od dnia, gdy zanotowano pierwszą zakażoną osobę. Niektórzy eksperci mówią o drugiej fali zachorowań, która rozpoczęła się w naszym kraju.

covid free koronawirus free medyk free shut 1200 .jpg
Nowy rekord zakażeń. Prof. Kuchar apeluje: nasze zdrowie jest w naszych rękach
Posłuchaj
18:17 PR24_MPLS 2020_08_02-08-09-40.mp3 Jan Bondar o sytuacji epidemicznej w Polsce i wzroście dobowej liczby zakażeń koronawirusem ("Temat dnia/Gość PR24")

- Nie ma sensu wyliczać kolejnych fal koronwairusa. Być może mamy do czynienia z jedną wielką falą. Na wskazania dotyczące dobowych zachorowań mają wpływ głównie duże zakłady przemysłowe. Dwie kopalnie to ogromna część podanych wczoraj przypadków zakażenia. Gdy spojrzy się na mapę Polski, to ogromne obszary kraju są wyłączone ze wzrostu zachorowań, sytuacja jest na nich w miarę stabilna - wskazał Jan Bondar.

"Jeśli będą restrykcje, to tylko regionalnie"

prof. Włodzimierz Gut 1200_b.jpg
Prof. Gut: twierdzenie, że koronawirus boi się wysokich temperatur to mit, wszystko zależy od nas

Czy ze względu na zwiększającą się liczbę zakażeń możliwy jest powrót do zdjętych niedawno obostrzeń? - Jeśli będą wracać jakieś restrykcje, to będą miały charakter regionalny, nie będą dotyczyć całej Polski. Do tej pory potrafiliśmy odpowiednio reagować w odpowiednim momencie, to kluczowe. Miejmy nadzieję, że będzie nam się to udawało nadal - dodał rzecznik GIS.

Powrót do szkół w trybie stacjonarnym

W Polskim Radiu 24 Jan Bondar odniósł się również do rządowych planów rozpoczęcia roku szkolnego w normalnym trybie.

- Rozważane jest rozrzedzenie uczniów w miarę możliwości, rozłożenie w czasie prowadzonych zajęć, by nie dochodziło do kumulacji dzieci w danym momencie.  Przy radykalnych wzrostach zachorowań byłby regionalnie wprowadzany okresowo zdalny system nauczania. Jednak póki co planujemy normalny powrót do szkół 1 września – stwierdził.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Błażej Prośniewski
Gość: Jan Bondar, rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego
Data emisji: 02.08.2020
Godzina emisji: 08.09

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Religa: nawet bezobjawowe przechorowanie koronawirusa może pozostawić pewne symptomy

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2020 21:47
- Do momentu gdy przed powstaniem szczepionki 60-70 proc. społeczeństwa nie przechoruje koronawirusa, będzie on cały czas groźny - powiedział prof. Piotr Religa z Instytutu Karolinska w Solnej w Sztokholmie. - Bezobjawowe zachorowanie może pozostawiać ślady w postaci m.in. lokalnego zwłóknienia płuc - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Są nowe ogniska koronawirusa na Mazowszu i Śląsku". Rzecznik MZ o sytuacji w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2020 07:33
- Nowe zakażenia COVID-19 pochodzą m.in. z rozproszonych, niewielkich ognisk na Mazowszu oraz z trzech śląskich kopalń - skomentował ostatnie statystyki dotyczące epidemii koronawirusa rzecznik prasowy resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
rozwiń zwiń