X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Janusz Kowalski: dekoncentracja mediów pomoże przywrócić ich pluralizm

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2020 11:44
- Zachęcam poseł Joannę Lichocką, by swoje doświadczenie medialne wykorzystała w walce o to, by przywrócić pluralizm, ważny dla całej debaty publicznej w Polsce i przywrócić pewnego rodzaju równowagę - powiedział w Polskim Radiu 24 Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych. - Dekoncentracja mediów doprowadzi do zdrowej repolonizacji dużej ich części - ocenił. 
Janusz Kowalski
Janusz KowalskiFoto: PR24/AK

Poseł PiS i członek Rady Mediów Narodowych, Joanna Lichocka powiedziała rano w Polskim Radiu 24, że wolą jej obozu politycznego jest, by ustawa o dekoncentracji mediów "została pokazana szybko w tej kadencji parlamentu". - Liczę na to, że będzie to jesienią. Prace trwają i decyzje należą do kierownictwa partii - wskazała w porannej rozmowie Polskiego Radia 24.

Lichocna EN-1200.jpg
Ustawa o dekoncentracji mediów możliwa jesienią. Lichocka: chcemy uporządkować rynek medialny

Do sprawy dekoncentracji kapitału medialnego odniósł się także w "Temacie dnia" Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski i wiceminister aktywów państwowych. Przypomniał jej doświadczenie dziennikarskie i podkreślił, że ceni i szanuje Joannę Lichocką za "diagnozę, jaką ma o rynku mediów w Polsce". - Mam nadzieję, że będzie ona jedną z twarzy zapowiadanej przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego dekoncentracji mediów - zaznaczył. 

Czytaj także: 

Gość "Tematu dnia" skomentował także ukaranie naganą Joanny Lichockiej przez sejmową komisję etyki. Poseł PiS została ukarana za gest, który wykonała w lutym tego roku w Sejmie. Na stopklatkach nagrań widać wyciągnięty w stronę ław opozycji środkowy palec posłanki. Zdaniem parlamentarzystki materiały wideo były zmanipulowane. 

Rewolucja przy wsparciu mediów

W ocenie Janusza Kowalskiego, wobec Joanny Lichockiej została zastosowana "operacja medialna". Wiceszef MAP ocenił, że Joanna Lichocka jest dla "środowisk postkomunistycznych i lewicowo-liberalnych, ale też dużej części mediów - pamiętajmy, że 76 proc. mediów papierowych kontrolują trzy koncerny niemieckie (...) - wrogiem".

- Zachęcam Joannę Lichocką, by swoje doświadczenie wykorzystała w walce o to, by przywrócić pluralizm, ważny dla całej debaty publicznej w Polsce i przywrócić pewnego rodzaju równowagę, ponieważ dekoncentracja doprowadzi do zdrowej repolonizacji dużej części mediów, które dzisiaj (...) przy aktach wandalizmu ze strony LGBT przyjmują często postawę zgodną z tą ideologią, nazywając, wbrew zdrowemu rozsądkowi, mężczyznę - kobietą, co wprost prowokuje do zastanowienia się, czy nie jest realizowany - przy wsparciu części mediów - plan rewolucji społeczno-kulturalnej. Temu musimy stanowczo powiedzieć: nie - wskazał Janusz Kowalski. 


Posłuchaj
22:34 JanuszKowalski--PR24_MPLS 2020_08_11-10-34-46.mp3 Janusz Kowalski (Solidarna Polska): dekoncentracja mediów pomoże przywrócić ich pluralizm ("Temat dnia"/ PR24)

 

W rozmowie więcej komentarza do bieżących wydarzeń politycznych w Polsce. Zachęcamy do wysłuchania nagrania. 

Audycja: "Temat dnia"

ProwadzącyMichał Rachoń

Gość: Janusz Kowalski (wiceszef MAP)

Data emisji: 11.08.2020

Godzina emisji: 10.35


mbl

Czytaj także

Prof. Jabłoński: należy zastanowić się, dlaczego niektórzy wybierają hasła LGBT, a nie związane z patriotyzmem

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 10:51
- Udało się narzucić narrację, że ci, którzy dokonują profanacji, czynią to w formie samoobrony, przed opresyjnym państwem i społeczeństwem ignorantów. Nie ma racjonalnej dyskusji o tym, że prawdziwym zagrożeniem jest uderzanie w podstawy czegoś, co nazywamy naszą kulturą i tożsamością - powiedział prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog i filozof z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Skończyła się w Polsce era cichego przyzwolenia na tęczowy terroryzm". Bogdan Pęk o protestach LGBT

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2020 10:25
- Tęczowi fanatycy zostali wreszcie pociągnięci do odpowiedzialności. Mam nadzieję, że plugawienie naszych świętości - są na to odpowiednie paragrafy - zostanie przez sąd odpowiednio zakwalifikowane i ukarane - powiedział w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były senator, który komentował sprawę Michała Sz. ps. "Margot": 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Jedliński nie jest już prezesem Radia Nowy Świat. Wcześniej naraził się aktywistom LGBT

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2020 07:14
"Informujemy, że Piotr Jedliński zrezygnował z funkcji prezesa spółki zarządzającej Radio Nowy Świat" - podano na Twitterze rozgłośni Radio Nowy Świat. Wcześniej kierujący spółką został ostro zaatakowany w sieci za sposób wypowiadania się o aresztowanym tymczasowo Michale Sz. podającym się za "Margot".
rozwiń zwiń